Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu spamowałem tutaj "chińskim generatorem sygnałowym" na BG w promocji 50% za 143zł - FY3224S (FY3200S-24M)
Obecnie z absurdalnej cenie, nie opłaca się: https://www.banggood.com/DANIU-FY3224S-24MHz-Dual-channel-Arbitrary-Waveform-DDS-Function-Signal-Generator-Sine-Square-Wave-Sweep-Counter-p-1157268.html
Doszło przyszło działa sprawdzone.
Oprócz niskiej wagi/masy całości (przez co próba "klikania" przycisków na klawiaturze powoduje "uciekanie do tyłu" całego pudelka generatora) nie mogę mu nic złego zarzucić. No ale wystarczy dociążyć czymś, albo postawić pod innym osprzętem i jest ok.
Jakoś sygnałów generowanych - super. Na oscyloskopie sinus wygląda sinusoidalnie, prostokąt nawet przy 24MHz ma piękne zbocza...
Pomiar częstotliwości zewnętrznej - super, sprawdziłem z częstościomierzem kalibrowanym - przy 20MHz mylił się o ~30Hz

#chinskiecuda #elektronikadiy #elektronika #banggood ale czemu by nie i #aliexpress #itemyzchin
Pobierz hrumque - Jakiś czas temu spamowałem tutaj "chińskim generatorem sygnałowym" na BG w ...
źródło: comment_JDcI6aeUWNcTk7i6vEzLRomiXlLHtSEM.jpg
  • 6
@wrzesien: jesli jestes elektronikiem i potrzebujesz generatora w codziennym zyciu to zdecydowanie tak.
przyklad praktycznego zastosowania to zapodanie takiego sygnalu kwadratowego ON-OFF do jakiegos wzmacniacza i mozna sterowac czestotliwoscia dowolnego urzadzenia, np migania lampki LED, ale moze to byc tez silnik i plynne sterowanie jego predkoscia obrotowa