Wpis z mikrobloga

Obrotowy wyświetlacz LED tworzy trójwymiarowe hologramy

https://www.wykop.pl/link/3952493/obrotowy-wyswietlacz-led-tworzy-trojwymiarowe-hologramy/

Nowa technologia wyświetlania trójwymiarowych obrazów. W pierwszej chwili nie wiedziałem co ja pacze, zbierałem szczękę z podłogi. Więcej filmów w powiązanych.
#chinskiecuda #gif #technologia #ciekawostki #dziwniesatysfakcjonujace #nauka #komputery #mindtripper
  • 25
@Mesk no tak, a ludzie jeszcze robili takie ze wyswietlało animacje normalnie, jakies obracające sie szesciany itp. Wiadomo ze nie byly to takie zaawansowane ksztalty jak teraz :D
@Mesk: tak, widzę. Z tym, że ja użyłem wtedy 7 diod jednego koloru, miałem wtedy 16 lat, to było 10 lat temu i zajęło mi jeden dzień. To co widzisz w pierwszym poście to nic więcej jak zwiększona liczba diod oraz fakt, że są RGB, więc potrafią zrobić więcej kolorów. Reszta to tylko odpowiednia animacja, która oszukuje twój wzrok, przez co myślisz, że jest hologramem (mało widziałeś, bo daleko temu do
@Mesk: Przecież to można kupić za grosze na aliexpress i to od parunastu lat. Pamiętam jeszcze jaki był wielki hajp na instalowanie takich wyświetlaczy na kołach roweru i w każdej telewizji to pokazywali jako "nowa amerykańska moda podbija swiat".