Wpis z mikrobloga

Ok, sorry. Chciałbym, żeby podtrzymał mi pracę pieca gazowego, płyty indukcyjnej, światła, TV, laptopa.


@michal-pokichal: Sprawdź sobie jaki pobór w amperach mają te urządzenia, zsumuj, wtedy możesz dobrać agregat. Sądzę, że bez 10 tyś zł nie masz co do tematu podchodzić. Pamiętaj, że musi pokryć zapotrzebowanie na pobór przy rozruchu urządzenia (np płyta indukcyjna) oraz musi być 50 Hz tak aby podawał stabilny prąd do urządzeń takich jak TV. Droga impreza.
@michal-pokichal nic takiego nie napisałem. Sprawdź jakie moce mogą pobierać urządzenia które będą miały działać pod agregatem i policz ile mocy potrzebujesz plus połowa. Najtańszy chiński agregat nie podziała długo i zajedzie zasilacz TV, ładowarkę laptopa.
Te urządzenia lepiej, by takiego agregatu nie zaznały. Płyta, pięc i światło aż takie wymagające nie powinny być.
Marek nie znam, popatrz na forach jakie w danym zakresie polecają.
@michal-pokichal: odrzuć płytę indukcyjną i wystarczy Ci taki 2-3kW.

Tak sobie strzelam:
Żarówki - 10x 100W
Piec (pompy) 3x 100W
Laptop 100W
TV 200W
Amplituner 200W
Lodówka 70W
Zamrażarka 80W
Zasilacze 50W

To wszystko daje 2kW, dodaj do tego zapas - agregat 3kW.
Nie mam pojęcia jak to wygląda w przypadku płyty indukcyjnej, ale z nią to pewnie jakieś 6kW będzie Ci potrzebne
@michal-pokichal: Dokładnie tak.

Agragat 3kW daje maksymalnie 3000W. Więc zasilisz sprzęt który łącznie tyle pobiera (teoretycznie, lepiej nie iść cały czas na 100% mocy). Więc jeśli odłączysz urządzenia pobierające 2kW możesz podłączyć jedno inne, które tyle pobiera, np. płytę. Przy czym nie wiem ile ona zżera na start i czy taki agregat będzie w stanie ją zasilić - bo duża część urządzeń nie działa tak, że podłączysz i bierze powiedzmy 1000W.