Wpis z mikrobloga

Cześć, od jakiegoś czasu gram w #assettocorsa ale głównie samemu. Myślałem o dołączeniu do #acleague ale najpierw chciałbym spróbować tak po prostu pościgać się online. Nie wiem czemu, ale jak chce w grze wyszukać jakieś serwery to mam ich może 10-15, i na większości nic się nie dzieje. Czy to przez to, że mam tylko podstawową wersję, a wszyscy grają na dodatkach itd ?
Może polecicie gdzie można pojeździć online, z zachowaniem wszystkich zasad fair-play, przepisów w tego typu wyścigach itd ?
#simracing
  • 12
Widziałem, ale na razie cały ten system, dodatki itd wydają się skomplikowane, a chciałbym spróbować po prostu najpierw kilku wyścigów w klimatach simracing żeby zobaczyć czy się do tego nadaję :)
@thomash: Wszystko się zgadza. Jak sobie nie zaznaczysz pokazywania serwerów pełnych, pustych i z hasłami, to domyślnie Ci je wyfiltruje. W twoim przypadku 20 serwerów na 1622 spełnia kryteria filtrów.
@Tarec: Czyli nie ma szans żeby tak z miejsca gdzieś dołączyć i sobie pojeździć bez troli na serwerach, jeżeli zostaje mi 15-20 serwerów.

W takim razie gdzie można sobie pojeździć i potrenować na początek, bez dołączania do ligi etc. ?
@thomash: Kolega wyżej ma rację, ale ja bym się po prostu zapisał do ligi - bo czemu nie? Przed zawodami serwery treningowe stoją otworem i zawsze parę osób kręci kółka, a tak naprawdę na tym właśnie opiera się trenowanie. Najtrudniejsze w wyścigu jest utrzymywanie stałego tempa, co wymaga wyczucia auta, a to przychodzi po prostu z kolejnymi okrążeniami. IMO samo wbicie się na wyścig z innymi niewiele Cię nie nauczy, a
@Tarec: Nie chodzi mi typowo o wyścigi, a raczej o kręcenie okrążeń, na serwerach gdzie ludzie przestrzegają zasad gry itd, tak żebym mógł wejśc, pokręcić 5-10 okrążeń i wyjść.
@thomash: Dokładnie tak jest na serwerze prekwalifikacyjnym ACLeague - bez spiny. Wolniejsi ustępują miejsca szybszym, wypadający z toru starają się bezpiecznie wrócić na asfalt. Czasem siądziesz na plecach komuś z podobnym tempem, czasem ktoś na plecach siądzie Tobie i będziesz musiał poćwiczyć znoszenie presji. Nie naciskam już więcej, ale zapraszam, bo zamiast przygotowywać się do wyścigów przed ligą, można to robić już w samej lidze :)
@Tarec: Z tego co się orientowałem, to w nowym sezonie są wymagane 2 dodatki, a nie koniecznie chcę w ciemno inwestować w grę, dopóki nie wiem czy mi taki tryb ścigania przypasuje :)