Wpis z mikrobloga

Miraski, mam setki gigabajtów nagrań GoPro, które chciałbym jakoś zmyślnie pokompresować, żeby nie zajmowały tyle miejsca.

Przykładowy plik MP4:
Major type: Video
Sub type: H.264/MPEG-4 AVC
FourCC: AVC1 (H.264/MPEG-4)
Bit planes: 24
Dimensions: 1920x1080
Bitrate: 29968547
AvgTimePerFrame: 166833
FPS: 59,94
Czas nagrania: 17 minut 45 sekund
Rozmiar pliku: 3,72 GB

Tego typu nagrań mam setki, doradzicie jak je grupowo skompresować tak, żeby zachować full HD i 60 fps przy bardziej ludzkim rozmiarze pliku? (przykładowo: znajomy ma plik z zatoki piratów w rozdzielczości 1080p, który trwa 1:52:39 i zajmuje 1,71 GB [co prawda w 30 FPS, ale i tak daje to gigantycznie lepszy stosunek rozmiaru do czasu nagrania])

#pytanie #pytaniedoeksperta #obrobkavideo #video #adobe #kamery #gopro #mp4 trochę też #montaz #filmowanie #edycjafilmow
  • 10
@MirekSz: Wrzuć do Adobe Media Encodera w ustawieniach zmniejsz sobie bitrate na jakiś mniejszy. Zostaw w h264. Jak masz ustawienia exportu to na samym dole masz mniej więcej wielkość pliku docelowego. I kombinuj jaka jakość Cie zadowala do wielkości pliku. Dodatkowo możesz wrzucić wszystkie pliki ustawić wszystkim takie same parametry i leci Ci to wszystko w tle
@Wuch: Wyszedłem z presetu Fast 1080p30, jednak zostawiłem pierwotne FPS (opcja "same as source", tuż poniżej zostawiłem domyślnie zaznaczoną opcje "Variable framerate") oraz wybrałem kodek "H.265 (x265)".
@daraset: dzięki za info :)
Preset z matroski H.265 1080p30 ale ustawiłem klatki na takie same, nic więcej nie zmieniałem, materiał nagrywany z ze środka samochodu w nocy, spróbuje na czymś nagranym w dzień
@Wuch: Spróbowałem tej matroski H.265 identycznie jak Ty. Plik o którym wspomniałem wcześniej zmalał do 88 MB, więc tutaj gorzej poszło (na Fast 1080p dało 78, ale zauważyłem że jakość jest tam gorsza). Cóż, gdyby posiedzieć nad każdym plikiem z osobna, można osiągnąć najlepsze wyniki :)

Fajny ten Handbrake, dużo bardziej przyjazny i stabilny niż Super®, którego kiedyś używałem.