Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję zewnętrznej, obiektywnej rady.
Otóż: razem z mój ukochany #rozowypasek bierzemy #slub w przyszłym roku w Boże Ciało. Ogólnie weselichośredniejwielkości150osóbitd.
Powstał konflikt między ja a #rodzice, którzy upierają się, że ślub bez kamerzysty to masakra, bo pamiątka, można martwych ludzi na starość oglądać i wspominać, a jak kogoś nie będzie na weselu to sobie w domu obejrzy i takie tam argumenty. Ja znowu nie znoszę tych #!$%@? filmów z wesel, choćby nie wiem, jak były robione "nowocześnie", z dronami, skrócone do 45 min itd. Ale: a) w sumie rodzice dorzucają się do wesela i mają prawo wypowiedzieć swoje zdanie, b) jestem człowiekiem, który mimo swojej niechęci do czegoś woli przemyśleć z dziesięć razy jedną kwestię, co by nie robić innym przykrości, a potem nie żałować.
W związku z tym stwierdziłem, że poproszę Was o pomoc. #ankieta, którą tutaj stworzyłem, ma mi uświadomić opinię publiczną dotyczącą kamerzysty (dodam, że fotografa mam, bo zdjęcia lubię) na weselu. Jeżeli wielu z Was uzna, że bez kamerzysty na weselu ani rusz, być może przychylę się do zdania rodziny. Jeżeli nie - będę miał kolejny argument w potyczce o kamerzystę (A NA MIKRO TO LUDZIE NIE LUBIO I CO ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

Wedle twych subiektywnych odczuć - czy kamerzysta powinien znaleźć się na każdym polskim weselu?

  • NIGDY NIE PRECZ 62.7% (32)
  • TYLKO KAMERA LOVE <3 37.3% (19)

Oddanych głosów: 51

  • 10
@SuchaSosna: Wszystko zależy od tego, co to za kamerzysta. Jeśli to jakiś Janusz z kamerą VHS pracujący na budowie, a filmy robiący w weekendy w Windows Movie Maker to oczywiście nie. Ale jeśli jest to profesjonalista z dobrym sprzętem i pojęciem, to jak najbardziej tak.
Tutaj pojawia się kolejny problem - kosztów. Dobry kamerzysta to koszt kilku tysięcy zł.

Na swoim weselu też nie chciałem kamery, żona się uparła i znaleźliśmy
@SuchaSosna: argument przeciwko: nie kazdy lubi byc nagrywany.
Dla mnie to jest zawsze koszmar, siedzi se czlowiek na weselu i tu nagle do niego kamerzysta podchodzi, w talerz i "a teraz pozdrawiamy panstwa mlodych".

Powspominac mozna rowniez ze zdjec.

A zawsze mozna samemu na sali ustawic w kilku miejscach male kamery i miec krotkie urywki. Zreszta dzisiaj ludzie tez czesto nagrywaja najwazniejsze momenty.

Mysmy kamerzysty nie brali, bo chybana zadnym sposrod
@SuchaSosna: Wesela nie powtórzysz, albo przynajmniej nie z tą panną. Jeśli za jakiś czas zmienisz zdanie i będziesz chciał film, będzie już za późno. Jak możesz sobie na to pozwolić finansowo to bierz, oglądać nie musisz.
@SuchaSosna: długo myślałam, że nie będziemy mieli kamery n ślubie, ale parę miesiecy przed jednak stwierdziłam, że chciałabym mieć coś krótkiego - tym oto sposobem podpisalismy umowe z para: foto + kamera. Nie bedziemy mieli filmu typu 3h ale 15 - 20 minutowy, zawierajacy najwazniejsze momenty. Uwazam z perspektywy, ze to byla naprawde dobra decyzja.
@SuchaSosna Konsensus chcesz? XD Zamiast zamawiać kamerzystę za 3k, kup dwa Xiaomi Yi + karty pamięci i zapasowe baterie ew. powerbank(kamerki sportowe) daj je jakimś bliskim osobom i poproś o nagranie kilku momentów. Zapewne Ci nie odmówią. W kościele postaw kamerkę gdzieś blisko Was i heja. Po weselu zostają Ci dwie kamerki w domu. :) Ja bym tak zrobił.

Niestety ale dobry kamerzysta kosztuje, a tutaj jest fajne rozwiązanie i jeśli masz
@SuchaSosna: Pytanie czy chcesz zatrudnić kamerzystę czy operatora kamery ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Możesz z pewnością znaleźć oferty 10-15 minutowych filmowych skrótów od przygotowań po fragmenty zabaw. Takie filmy nie są nudne i jak się je dobrze zmontuje to przestawiają ciekawą historię.