Wpis z mikrobloga

#linux

Ankieta kontrolna.

Wg mnie Gnome 3 > Unity > Plasma > reszta ale zaden desktop w sumie nie urywa dupy tak naprawde

Jaki desktop lubisz najbardziej?

  • Unity 6.3% (4)
  • Gnome 3 21.9% (14)
  • Gnome 2 0% (0)
  • KDE Plasma 20.3% (13)
  • Xfce 31.3% (20)
  • Cinnamon 10.9% (7)
  • Pantheon 1.6% (1)
  • Mate 1.6% (1)
  • LXQt 3.1% (2)
  • Budgie 3.1% (2)

Oddanych głosów: 64

  • 28
czemu pierwszy raz o tym czytam?


@Melcma: Bo nie jesteś tru ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedy CLI staje się życiem interfejs graficzny jest zbędny więc szkoda na niego ramu.
@a231: @a231: @Melcma: taki i3wm kontrolowany w całości #!$%@? z klawiatury, tak #!$%@? #!$%@? klawiatury ratuje dupsko jak myszka padnie, łechtaczki niet, i tylko zostajesz sam na sam z tą abominacją urzędzenia wskaującego jakim jest touchpad. w dawnych czasach było spoko, głdzik i 2 guziory pod było wytrzymać. ale potem Asusy i inne hiłedpakardy (O #!$%@? MAĆ LENOWO NIE WSPOMINAM) zerżneły z Appla a jebnim se wielki w dupę
@cruc: no wlasnie nic, nie ma wg mnie takiego desktopu, ktorego sam nazwalbym "ulubionym". OSX, Bin'dows, Unity, Gnome, Plasma, Pantheon, sa fajne, ladne, eleganckie, i tyle, ale mysle, ze era genialnych desktopow jest jeszcze przed nami.
@Melcma: kde jest dowolnie modyfikowalne z gui i można zrobić go 1:1 jak gnome 3, a to nie koniec jego możliwości. A gnome jest ograniczony. Unity powinno polecieć na sam koniec.
Ty chyba się sugerowałeś obrazkami z internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ppidd_: jak nie widzisz? powinno byc glosowanie na gorze, chyba, ze ci chodzi o to co napisalem w wypowiedzi, to tak, wg mnie gnome3>plasma, ale nie mowie, ze jest #!$%@? czy nie da sie customizowac. Kiedys na pewno jeszcze sprobuje KDE jak bede mial wiecej czasu na konfiguracje

pokaz ss