Wpis z mikrobloga

Siema Mirki! Czy ktoś wie jak sprawdzić czy rzekomo nowy laptop z Media Expert nie jest tym z ekspozycji? Kupuje z dyskiem SSD i nie chcem aby się okazało, że jest to laptop, który ktoś oddał potem był na ekspozycji, potem ktoś go kupił, potem oddał potem był na ekspozycji, a teraz jedzie do mnie :)

Z tego co wyczytałem na szybko to warto przy włączaniu sprawdzić czy będzie instalowany system z Recovery bądź system poprosi o dane konfiguracyjne.....ale wydaje mi się to dość prozaiczne aby w sklepie tego nie zmienili czy np. nie postawili świeżego systemu. Mogą też powiedzieć, że (choć nie powinni i odrazu śmierdzi temat) odpalili sprawdzić czy wszystko jest OK. Generalnie nie mam nic do Media Expert bo to to samo co X-kom, Media Markt czy Saturn więc w każdym sklepie może być towar z ekspozycji sprzedawany choć X-kom rzekomo sprzedaje je wtedy jako Outlet.

Chciałbym w jakiś sposób sprawdzić też dysk czy ewentualnie matrycę. Napewno lupką zobacze wejścia USB itp czy nie ma jakiś śladów ale wydaje mi się to dość kiepskie. Kiedyś pierwszy laptop też kupiłem w Media Expert i po przyniesieniu do domu okazało się, że ma.....4 lata :) masa plików, zdjęć, mp3 itp. Nie trzeba było kombinować....poprostu kliknąłem właściwości, a tam wyskoczyło, że plik utworzony 4 lata temu......Nawet formatu nie zrobili. Kolejne sztuki tego modelu a było ich przynajmniej 4 bądź 5 też były używane. Każda inaczej zapakowana, brakowało folii zabezpieczających, widać było po zapakowaniu zasilacza itp, że pakowane w sklepie...każda miała ślady użytkowania w postaci porysowanych wejść USB i innych złącz, oczywiście tylko po przybliżeniu. Jedynie przy 1wszej sztuce dałem się nabrać bo wziąłem taką jaką jest czyli zapakowaną....przy każdej następnej poprosiłem o otwarcie przy mnie w sklepie.....Więc problem jest dość powszechny....

Pozdro

#laptop #komputer #pc #serwispc
  • 3
@Nichterreichbar zazwyczaj z ekspozycji nigdy im się nie chce też czyścić, więc będzie widać palce. 1. Po włączeniu powinieneś mieć konfigurację, aktualizacje ( taka też pewnie instalacja systemu)
2. I tak jak wyżej napisał sprawdzić czas pracy dysku