Wpis z mikrobloga

@Wypoks: wyprzedziłeś mnie bo chciałem to dodać. Trzeba było ankietę zrobić poznalibyśmy nastroje.
Zewsząd słyszy się dobre wieści Wall Street LegderX itp. ale w bitcoinie rządzi spekuła i trejderzy a oni patrzą na wykres, oni mówią dół, ja mówię dół. Zobaczymy kto wygra, hodlerzy czy trejderzy.
@pawlo74: czyli jednak zaczynam coś tam trybić :)
Tu jest dużo ludzi którzy robią bekę z analizy technicznej, a my robimy bekę z nich. Jeszcze dużo nauki przede mną ale to jest super nawet jako hobby, wasze wpisy mnie wciągneły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wypoks: robienie beki z analizy to dokładnie tak jak robienie beki z bitcoina przez ludzi, którzy go nie rozumieją. Spotkałeś się pewnie z tym nie raz. Ludzie nie rozumieją analizy a prawdziwy trejder z Wall Street nie potrzebuje nic więcej oprócz wykresu ma na nim wiele różnych wskaźników, które mówią mu wszystko. Nie zwracaj uwagi na ludzi, szczególnie tych randomów z tłumu.
Znam ludzi, z tego tagu, którzy zaczynali tak jak
@pawlo74: Bardzo często jest na odwrót tradingview i fora krzyczą góra/głowa z ramionami/dół i wychodzi kompletnie inaczej.

Grubi lubią wyleszczac :) Jak grają przeciwko tłumowi to na początku jest ciężko pchnac kurs, ale jak ulica się przekona to kurs idzie łatwo przez pękające longi/shorty.

@Wypoks: Teoretycznie góra, bo to bull peanant, ale to wątpliwa formacja. Czekaj na 4h close powyżej 5750.
Jak wyjdzie górą to na 6k+ zakładam szorta, bo
@pawlo74:kapuczino At działa, wystarczy przetłumaczyć te trójkąty na proste słowa i wydaje się oczywiste:

Zwyzkujacy: Kurs robi co raz wyzsze dołki i dobija do tego samego oporu. Czy to nie oczywiste że za którymś razem wyjdzie ponad opór?

Symetryczny : kurs robi co raz niższe górki i wyższe dołki, poczekaj na wyższą górkę /niższy dołek i kup/sprzedaj.

Kreski to jedynie efekt psychologiczny pod który gra reszta rynku.

Tone Vays woła $7.5K
Też to uważam spójrz na te świece 1d praktycznie sama zieleń od ponad tygodnia. Przydałaby się korekta ale to btc więc nigdy nie wiadomo.


@Smule: to mi się najbardziej nie podoba, tyle dni z rzędu tu aż się prosi i korektę, jeszcze nigdy nie widziałem aby mimo takiej zieleni poleciało wyżej, no chyba, że zmierzamy do nowej bańki i krachu a jak wiemy w bitcoinie wszystko możliwe. Oprócz tego obroty spadają