Wpis z mikrobloga

Szukam osoby która by mi mogła pomóc w znalezieniu #pracazagranica oraz wszelkich formalności w urzędach. Jestem w Polsce jeszcze lecz chciałbym wyjechać za granice. Jestem młodym ambitnym i pracowitym facetem mającym 27 lat i chęć pracy w #uk, #niemcy albo #holandia. Jestem gotowy na wszelkie propozycje w razie czego szybko się uczę najchętniej z zamieszkaniem. Bardzo proszę o pomoc iż za granicą nie mam nikogo by mi mógł ktoś pomóc doradzić a zwłaszcza jak się nie zna angielskiego. Dziękuje i pozdrawiam.
#emigracja #emigrujzwykopem
  • 22
@imdead:
1. Zacznij uczyć się języka. Co zdążysz się nauczyć to twoje. Ciężko jest kiedy jesteś w obcym kraju i kompletnie nie rozumiesz co do ciebie mówią.
2. 1000 euro może być za mało. Może, bo byli i tacy, co wyjechali z mniejszą kwotą.
3. Spróbuj ogarnąć sobie pracę z Polski. Jest trudniej ale bezpieczniej dla ciebie. Uważaj przy tym na wszelkiego typu naciągaczy.
@Bosser: Ja z kolei słyszałem że przez pośrednictwa słabo, bo na wstępie biorą hajs za np. zakwaterowanie, które kosztuje więcej niż wynajem pokoju, a często jest tam grzyb, myszy biegają i w ogóle takie rzeczy. A do tego nie zawsze masz od początku pracę - czasem wezmą np. za 2 tygodnie zakwaterowania, a praca znajdzie się do tego w trzecim. Jakby co z tego zakwaterowania nie można zrezygnować, chybaże zrezygnujesz z
@nickszalinski: Można załatwić pracę w Polski. Jak się nie zna języka to pozostaje pomoc drugiej osoby w Polsce, która operuje danym językiem. Co bym ja jeszcze robił to szukał w docelowym kraju agencji pracy z polską obsługą. Zatrudnienie na początek przez agencję nie jest złym rozwiązaniem.
Czasami w Polsce rekrutują firmy z innych krajów. Różne pośrednictwa pracy z całej Europy mają też przedstawicielstwa w Polsce.

Co do ewentualnych oszustw to temat
@nickszalinski sama kaucja wyniesie go dużą część tego co ma, płatność z góry za mieszkanie, jeśli chodzi o Holandię to załatwienie numeru w urzędzie i czekanie na numer. Bez języka dużo trudniej o pracę.
Różne pośrednictwa pracy z całej Europy mają też przedstawicielstwa w Polsce


@MMARS: tak zwane "uczciwe pośrednictwo oszukujące tylko Polaków". Słyszałem już te tematy.

Najlepsze zabezpieczenie przed ryzykiem to mieć oczy i umysł szeroko otwarte


@MMARS: no z góry zakładam, że nie każdy ma.
@nickszalinski:

tak zwane "uczciwe pośrednictwo oszukujące tylko Polaków". Słyszałem już te tematy.


Nie wiem, jaka jest skala oszustw. Znam ludzi, którzy w Polsce i zagranicą pracują przez agencje i nie narzekają. Wszyscy zwracają tylko uwagę na częste zmiany firm, dla których pracują, ale tego raczej nie da się uniknąć.

Jeśli ktoś chce wyjechać za granicę, czy coś zmienić w swoim życiu musi zrobić pierwszy krok. Następny krok już pewnie będzie pewniejszy