Wpis z mikrobloga

Prawdopodobnie jesteśmy świadkami odpalenia się procedur przetrwania w potocznie rozumianej kulturze zachodu.

No bo jak inaczej rozumieć taką oddolną, powtarzam ODDOLNĄ, twórczość, robioną od młodych dla młodych?

Oczywiście, można by powiedzieć, że to niszowa sztuka, która nikogo nie obchodzi, jednak jeśli dodać do tego wielokrotnie przytaczany przez @mobilisinmobile opis Generacji Z która według różnych analiz jest najbardziej konserwatywna od czasów II wojny światowej, to robi się interesująco, zwłaszcza, że utożsamia się z nią znacznie więcej ludzi niż z generacją baby boom czy millenialsów.

Jeśli byłoby to prawdziwe, to Trump, PiS, Brexit i wszystkie inne prawicowe ruchy w Europie i Ameryce nie byłyby chwilową anomalią, jak chciały by tego środowiska lewicowo-liberalne, tylko początkiem konserwatywnej kontrewolucji, która będzie nasilać się wraz z wchodzeniem Generacji Z na szczyty władzy i wymieraniem starszych pokoleń.

Polski też to dotyczy, u nas młodzież od lat deklaruje się jako prawicowa, nawet TVN ostatnio grzmiał, że młodzież chce tylko prostych rzeczy jak założenie rodziny i znalezienie pracy w Polsce, zamiast jechać na zmywak na zachód. https://www.wykop.pl/link/3911889/maja-17-lat-chca-zyc-w-polsce-i-miec-swiety-spokoj-bez-obcych-tvn-w-szoku/

A co do tej twórczości, o której pisałem na początku, weźmy na przykład ten teledysk.

Zobaczcie ile w nim pogardy dla współczesnego świata i stosunków społecznych, oraz nostalgii i szacunku do tego co już było. Obraz całkowicie przeciwny niż ten promowany w mediach mainstreamu, z którym utożsamia się wielu młodych ludzi.

Ciekaw jestem co o tym myślicie. Wołam od razu @Brzytwa_Ockhama bo powinno cię to zainteresować.

#4konserwy #przemyslenia #synthwave #socjologia #polska #usa #4chan
L.....i - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami odpalenia się procedur przetrwania w poto...
  • 19
moja mała teoria:
Mial być globalizm, ale chiny wypięły się na to Rockefellery, Rothschild, sorosy trzęsące światem zachodnim,sa dosłownie nikim w Chinach. Dlatego pociągający za sznurki stwierdzili, ze trzeba zmienic strategie, skoro nie moga kontrolować wszystkiego, musza kontrolować jak najwięcej. Dlatego konieczne przestawienie akcentów, rozkład zachodu przestał służyć, Teraz trzeba odbudować zachód, by on mógł jak najwięcej wyrwać na tym świecie dla siebie.
Dlatego Trump odbudowa ameryki, ewakuacja przemysłu z Chin na
mobilisinmobile - moja mała teoria:
Mial być globalizm, ale chiny wypięły się na to ...

źródło: comment_r7Cu0LJGHWWh71UiEalpKjJSAfpA3cmy.jpg

Pobierz
@Lawrence_z_Arabii: Nie ma co przypisywać jakiś filozofii. Odrodzenie wartości to fakt i widać to nie tylko w sztuce. Młode pokolenie szuka szczęścia w całkowicie innych aspektach niż materialistyczne pokolenie Grażyn i Dżesik. Widać to chociażby w Internecie, który staje się coraz bardziej negować takie zachowanie. Oczywiście miesza się to z wartościami wolności i alternatywnością co daje aktualnie ciekawego połączenie. (Polecam dołączyć dla jakiejś grupki na FB gdzie średnia wieku to 13
Większość tych twórców ukierunkowanych na tradycję to prymitywni nacjonaliści i rasiści.


@RevSlav: sztuka wyklucza prymitywizm.

Z przetrwaniem kultury ma to niewiele wspólnego, ponieważ często budują oni fikcyjne mity w stylu Wielkiej Lechii


Przetrwanie kultury dziś polega na zakładaniu rodziny i posiadaniu dzieci, więc nawet jeśli ktoś zakłada rodzinę w imię wielkiej Lechii, to pomaga przetrwać kulturze.

Na razie widzę, że ty masz myślenie dużo bardziej prymitywne niż ci twórcy, bo oni
@Lawrence_z_Arabii: Ludzie, którzy żyli tutaj 10 tysięcy lat temu też zakładali rodziny i posiadali dzieci, dzięki czemu mamy ich geny (na co zresztą lubią powoływać się turbosłowianie), a jakoś ich kultura nie przetrwała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście, jest to istotne, ale nie najważniejsze.

sztuka wyklucza prymitywizm.


Co rozumiesz przez prymitywizm? Nie chodziło mi o to, że są prymitywni jako twórcy, bo mimo wszystko nie są. Prymitywne
Większość tych twórców ukierunkowanych na tradycję to prymitywni nacjonaliści i rasiści. Z przetrwaniem kultury ma to niewiele wspólnego, ponieważ często budują oni fikcyjne mity w stylu Wielkiej Lechii, wykoślawiając prawdziwe dziedzictwo przodków.


@RevSlav: nie, wiekszosc z tych twórców to biedota
Dwa kierunki,
socjologia krytyczna: czyli przykladowo marksizm kulturowy, czyli wszytko zle, bo rsisci dlateog nic nie mozesz, bo kapitaliści dlatego cie wykorzystują. Wszystko polega na obniżeniu szczytów do poziomu ludu.
jest
Interesuje mnie to. Generacja Z i mój brat należący do niej to bardzo ciekawe zjawiska.


@Brzytwa_Ockhama:
jedna uwaga na temat punktu widzenia, w Polsce patrzysz z perespektywy post sowieckiego mordoru EU wydaje sie ludziom cudem objawionym, to nie dziwi, jednak patrzac z USA czy UK eu nie jest jakims fenomenem jest smieszna.
Dlatego w Polsce kolorowe UE przyciąga młodych.
Istnieje niebezpieczenstwo, ze Polska generacja Z moze stac sie pro europejska i
Ludzie, którzy żyli tutaj 10 tysięcy lat temu też zakładali rodziny i posiadali dzieci, dzięki czemu mamy ich geny (na co zresztą lubią powoływać się turbosłowianie), a jakoś ich kultura nie przetrwała ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RevSlav: Przecież my jesteśmy częścią ich kultury. Dalekie echa tamtych lat przebrzmiewają u nas.

Prymitywne i płytkie są ich poglądy.


Co w nich jest płytkiego? To zwyczajny efekt problemów społecznych w