Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z ma pomysł, bądź ma jakieś urządzenie zabezpieczające #rower na dosłownie 5min na wejście do sklepu, a nie słabą linką i jednocześnie ciężkim ulockiem (bądź lekkim ale małym i trudnym do zapięcia) bądź łańcuchem? Np. coś pic rel.

Mam ABUS bordo ale to imho jest również relatywnie zbyt duże/ciężkie (bliżej temu to łańcucha). Chodzi mi o coś co mógłbym wrzucić do kieszeni, kupić dróżdżówkę/wodę w biedrze i zastać nadal rower po wyjściu
Pobierz
źródło: comment_2Q9CS3nYGsMZcCk5E8Wkxc1chayL4wB6.jpg
  • 19
@rmikke: frame lock wymaga mocowania na ramie to po pierwsze. Po drugie wcale takie lekkie nie jest bo mojej żony Abus Amparo waży 700g ponad ( ͡º ͜ʖ͡º) Axa Solid to 600g, a te najtańsze po 300-400.
frame lock wymaga mocowania na ramie


@geuze: A po co? Trytytką przypniesz do górnego trójkąta, żeby nie dzwonił o koło, a blokuje i bez przypięcia do czegokolwiek.

A że cięższe od linki... Ma być mocne, to musi trochę ważyć. Filmiki z obrywania LiteLocka gazrurką już krążą po sieci. Za to framelock jest bardzo efektywny czasowo, zsiadasz z roweru, jeden ruch wajchą i rower zablokowany.
@rmikke: no i wystarczy to koło podnieść do góry i odejść z rowerem xD W Holandii złodzieje mają nawet takie haczyki do paska, więc z daleka w ogóle nie zwracacają na siebie uwagi. Bez dodatkowego łańcucha/linki to bardzo kiepskie zabezpieczenie. A z przypinaniem tego ustrojstwa tak, żeby nic nie stukało bez mocowania życzę powodzenia, bo będzie latać na dziurach jak głupie. LiteLock rzeczywiście okazał się porażką, ale ja o nim nic
no i wystarczy to koło podnieść do góry i odejść z rowerem xD W Holandii złodzieje mają nawet takie haczyki do paska, więc z daleka w ogóle nie zwraca na siebie uwagi.


@geuze: Zasadniczo tak, framelock daje tylko (i aż) tyle, że złodziej nie odjedzie, czyli jak za nim wybiegniesz, to dogonisz. Na zostawienie na pięć minut przed małym sklepem wystarczy.

A o LiteLocku wiem, że nie Ty pisałeś, ale tak
@rmikke: to samo zrobi linka, jeżeli załapiesz ją za koło xD Porządny framelock, który nie podda się pod nożycami do gałęzi waży prawie tyle co najlżejszy ulock. Dale nie widzę żadnych zalet tego rozwiązania. Korzystałem z niego w Holandii, gdy miałem stary rower, który nie zwracał uwagi, ale teraz za nic bym nawet na 30 sekund nie zostawił roweru.

@tosyu: też ostatnio nad tym się zastanawiałem... I nic nie wymyśliłem
to samo zrobi linka, jeżeli załapiesz ją za koło


@geuze: Tak, ale linka albo waży tyle samo, albo tnie się ją szczypczykami do linek hamulcowych (zaprzyjaźniony serwis usunął ciotce linkę z roweru w 15 sekund , wyobrażam sobie, że sprawny złodziej zrobi to jeszcze szybciej). A zaleta framelocka to czas zablokowania, wystarczy machnąć ręką.
@tosyu: To wydawało mi się najlepsze, jak kiedyś też przeglądałem coś tego typu. Mieści się do kieszonki, w małym stopniu, ale pewnie coś ochroni na zajście do sklepu.
https://allegro.pl/listing?string=abus%20Combiflexℴ=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-2-1003
https://www.rowerystylowe.pl/p-8496/linka-zabezpieczajaca-axa-roll

No ale jednak nie kupiłem, więc opinii nie zdam jak się sprawuje. Teraz przypinam sobie rower... kaskiem. Zawsze to kilka sekund dłużej dla złodzieja na odpięcie paska ¯\_(ツ)_/¯
@SnikerS89: ale to linka, linki nie chce, to sie przecina w góra dwie sekundy nożycami

frame lock


@rmikke: nie rozumiem sensu tego, gdzie to się zapina do elementu stałego otoczenia? Przecież co za problem zwinąć (do ręki i do busa) rower jak @fixie stoi przy kasach :)

gdyby nie ta cena


@JezusySandala: o k.... o.o się cenią

I nic nie wymyśliłem


@geuze: coś jak ten chinol na pic
@geuze na tym pewnie się skończy, jakis krypto messanger czy tam coś, choć wcale mi się to nie podoba bo im mniejszy ulock tym trudniej zapiąć ;/ podobno bezpieczniej, ale czy na wejście do sklepu potrzeba aż takiej wytrzymałości? ( ͡° ʖ̯ ͡°) moim zdaniem nie
@tosyu: dlatego ja i tak wożę ulocka xD Nie mówiąc o tym, że mam ubezpieczenie, które bez niego zwyczajnie nie działa, a jeżeli okaże się że mnie złapie jakaś kamera, gdzie przypinam jakąś linką albo czymś to po ubezpieczeniu.