Wpis z mikrobloga

@iAmTS: kwestia tak że według antyklerykałów czyli większości neuropy kościół powinien zniknąć z życia publicznego i przestać się mieszać w sprawy polityczne i lokalne a jedynie zajmować sprawami wiary. Są w tym konsekwentni dopóki kościół gada o aborcji ale jak już zaczyna gadać o uchodźcach to przestaje to im przeszkadzać.
@ediz4: e tam, mieszanie dwóch rzeczy. To, że mają dobre stanowisko nie znaczy, że ktoś nie może uważać, że powinno ich nie być.

To co opisujesz to 100% nie dla wszystkiego co mówią. Tak można powiedzieć, że wyborcza napisała prawdę, pochwalić ich za to a potem powiedzieć, że i tak powinna zostać #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odmawia ktoś prawa do takiego poglądu?

@iAmTS: Bo to inna sytuacja - nigdy nie pisałem że Wyborcza zawsze kłamie ale że bardzo często kłamie. Oni mówią że kościół nie powinien się wypowiadać publicznie ale jak mówi zgodnie z ich poglądami to chętnie go cytują.
@ediz4: Ciężko ci człowieku operować na ogółach co? Zestawiasz siebie jednostkowo z grupą, dodatkowo bez cytatów np. pokazujących, że dany konkretny gość robił to co mówisz.

Czyli, że prawacy (twoi polityczni sojusznicy) nie robią tego tak jak ty nie robisz, ale neuropki (oponenci) robią. Czyli ekstrapolujesz siebie na ogól - swoich vs ogół przeciwnika.

To fajnie, ale sobie przemyśl czy tak jest. Bo ja uwazam, że albo można tak robić jak
@iAmTS:

dodatkowo bez cytatów np. pokazujących, że dany konkretny gość robił to co mówisz...

Sugerujesz że mam robić archiwum dziesiątek dyskusji polityczno-ideologicznych wraz z cytatami?

Czyli, że prawacy (twoi polityczni sojusznicy) nie robią tego tak jak ty nie robisz, ale neuropki (oponenci) robią...

Gdzie napisałem że jacyś "prawacy" tak nie robią?

To fajnie, ale sobie przemyśl czy tak jest. Bo ja uwazam, że albo można tak robić jak robi OP (bo
@Herubin

Szkoda, że jest tu wielu katolików (w tym ja) ale oczywiście wszyscy antychrysty kto nie z prawicy.


Po co dyskutujesz z tym człowiekiem, gość nie mając żadnej wiedzy w kwestii wiary i kościoła dyktuje innym, czy mogą być katolikami.
@ediz4: no już jesteś bardzo blisko wniosku, że twój pierwszy post to rzucanie słów na wiatr i ocenianie kogoś, podczas gdy samemu będąc ocenionym tak samo, wypadasz równie źle.

O to cały ambaras.
@ediz4: echh ciężko u ciebie.

Skoro ty jesteś przykładem na zanegowanie zdania: "szkoda że prawactwo docelowo przeciw wyborczej nagle się interesuje jej zdaniem" (choćby w przypadku protestu rezydentów, budżetu czy jechaniu po PO)

To jest na bank w #!$%@? przykładów ludzi którzy nigdy nie powiedzieli, że kościół ma #!$%@?ć z przestrzeni, a jest neuropkiem.

Skoro ty

nigdy nie pisałem że Wyborcza zawsze kłamie ale że bardzo często kłamie. Oni mówią że
Skoro ty jesteś przykładem na zanegowanie zdania: "szkoda że prawactwo docelowo przeciw wyborczej nagle się interesuje jej zdaniem" (choćby w przypadku protestu rezydentów, budżetu czy jechaniu po PO)


@iAmTS: Docelowo przeciw Wyborczej - co to oznacza? Docelowo chciałbym żeby upadła ale jest wolny rynek prasy. Co oznacza prawactwo? Użyłem gdzieś tego zwrotu że namiętnie je wpychasz?

To jest na bank w #!$%@? przykładów ludzi którzy nigdy nie powiedzieli, że kościół ma
szkoda że neuropa docelowo przeciw kościołowi nagle się interesuje jego zdaniem


@ediz4: Bo przecież żaden konserwatysta i katolik nie może być za pomocą uchodźcom, do czego nawołuje prymas Polski.
Jak ta pomoc będzie świadczona to inna sprawa.


@ediz4: Tyle, że Kościół w Polsce się już w tej sprawie wiele razy wypowiedział. Łatwo krzyczeć na "lewaków" że nie obchodzi ich stanowisko KK w kwestii aborcji i LGBT, ale prawicowcy są takimi samymi hipokrytami gdy w kwestii aborcji podpierają się stanowiskiem Kościoła, ale zapominują już o nim w dyskusji o przyjmowaniu uchodźców.
Czy ja tu gdziekolwiek poruszyłem temat prawicowców?


@ediz4: Właśnie o tym napisałem - łatwo walić w przeciwną stronę, ale dużo trudniej skrytykować własny obóz. To pierwsze nic nie kosztuje.
@wolodia: Czyli według Ciebie każda dyskusja powinna wyglądać tak
A Pis robi to - a wcale nie bo Po robiło tamto
A konserwy mówią to - A lewaki mówią to
A miesożercy zabijają zwierzęta - A wegani zabijają rośliny
A katolicy mówią to - A ateiści mówią to
A co do własnego obozu to nie wydaje mi się abym był katolikiem więc strzał jak kulą w płot
A co do własnego obozu to nie wydaje mi się abym był katolikiem więc strzał jak kulą w płot


@ediz4: Mówiłem o prawicowcach.

Czyli według Ciebie każda dyskusja powinna wyglądać tak


@ediz4: Nie, po prostu nie rozumiem dlaczego Ci przeszkadza to, że chociaż w jednej rzeczy nawet lewica docenia głos Kościoła? Mnie to cieszy, że Kościół ma autorytet w sprawach społecznych.
Mówiłem o prawicowcach.


@wolodia: Mówiłeś o "własnym obozie" - jaki jest zatem ten mój obóz skoro nie jestem katolikiem?

Nie, po prostu nie rozumiem dlaczego Ci przeszkadza to, że chociaż w jednej rzeczy nawet lewica docenia głos Kościoła? Mnie to cieszy, że Kościół ma autorytet w sprawach społecznych...


W jakich sprawach? - To jest jedyna rzecz którą lewica cytuje z ust hierarchów kościelnych - cała reszta to zabobon, zaścianek i gusła.
Mówiłeś o "własnym obozie" - jaki jest zatem ten mój obóz skoro nie jestem katolikiem?


@ediz4: Przecież Ci właśnie napisałem - obozie prawicy.

W jakich sprawach? - To jest jedyna rzecz którą lewica cytuje z ust hierarchów kościelnych - cała reszta to zabobon, zaścianek i gusła. Polecam tag #bekazkatoli


@ediz4: Choćby zakaz handlu w niedzielę, popierany przez i hierarchów Kościoła i np. partię Razem.
@wolodia: Czyli jestem z obozu prawicy będąc niewierzącym tak?

Choćby zakaz handlu w niedzielę, popierany przez i hierarchów Kościoła i np. partię Razem...


Neuropa popiera zakaz handlu w niedziele - ilu? - jeden. To żeś teraz dowalił.
@vlodar: > Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. 2A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: "Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha". Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: "Odpraw ją, bo krzyczy za nami!" Lecz On odpowiedział: "Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z
@Herubin: Pomógł dopiero jak wyznała wiarę w jego nauki, wcześniej kategorycznie odmówił i nazwał ją psem. Nie wiem czego bardziej wrogiego się spodziewałeś.
@vlodar: I oczywiście bez kontekstu historycznego i tego, że w tamtych czasach takie podejście Żyda było herezją i rewolucją obyczajową. Do tego bardzo dobrze koresponduje to z przypowieścią o miłosiernym Samarytaninie o kobiecie która chciała zaczerpnąć wodę ze studni, czy z wybraniem świętego Pawła jako apostoła dobrej nowiny.
@vlodar: Przytoczyłem Ci 2 inne historię gdzie mowa była o niewiernych i gdzie nie ma mowy o ich nawróceniu. Może jeszcze Jezus był za dyskryminacją kobiet, bo w Nowym Testamencie mają niższą pozycję od mężczyzn? Bo czemu mamy spoglądać na kontekst historyczny oraz ich gigantyczny awans w teologii chrześcijańskiej w porównaniu do judaistycznej? Liczy się tylko spojrzenie z obecnej perspektywy...