Wpis z mikrobloga

Każdy kto popiera ten kretyński projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, to debil i [usunąłem wulgaryzm, bo moderator mi wpis kasuje] lewak (a do tego przegryw, który nie potrafi sam pokierować własnym życiem, tylko liczy, że "państwo" zrobi to za niego). Chociaż odnoszę wrażenie, że w obliczu sympatii politycznych użytkowników portalu wypok.pl to chyba #niepopularnaopinia


#bekazpisu #bekazlewactwa
  • 11
  • Odpowiedz
@UowcaTroli: Popierają go ci, którzy mają w tym własny interes. Np. ja, bo będę miał żonę w domu dwie niedziele w miesiącu zamiast w jedną. Popiera go moja córka z tych samych powodów. Moja żona już nie popiera, bo w dwie soboty w miesiącu będzie miała większy #!$%@?.
A jeśli szukasz debili, to najlepiej popatrzeć w lustro. Pozdro szejset.
  • Odpowiedz
Np. ja, bo będę miał żonę w domu dwie niedziele w miesiącu zamiast w jedną.


@ghror: Ale tego, że masz żonę w środku tygodnia w domu już nie liczysz... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Socjalizm taki piękny. Niech państwo opiekuńcze ustali jak mam dupę podcierać, bo sam nie umiem...

A jeśli szukasz debili, to najlepiej popatrzeć w lustro.


@ghror: I vice versa.
  • Odpowiedz
@UowcaTroli: Nie mam w tygodniu, bo wtedy ja jestem w pracy ;) Akurat należę do tych, którzy mają wolne weekendy. I kompletnie nie wiem co to ma z socjalizmem wspólnego. Ktoś chce mi dać dwa dni w miesiącu które będę mógł spędzić z całą rodziną - jestem za! Jak już dorośniesz, to zrozumiesz, nie martw się ;)
  • Odpowiedz
@UowcaTroli: gardzę PiSem od 12 lat, Kościołem od 9. Najchętniej wysłałbym wszystkich ich przedstawicieli i zwolenników na marsa z pudełkiem zapałek jako akt dobrej woli.

Natomiast projekt zakazu handlu w niedzielę mi się podoba, jestem ciekaw jego skutków - rynek się z tego wybroni. Ludzie i tak kupią co będą chcieli w mniejszych sklepikach, małe markety wciąż będą czynne bo właściciele będą mogli je obsługiwać. Zjadą się całą "rodzinką" i otwarte.
  • Odpowiedz
Jak już dorośniesz, to zrozumiesz, nie martw się


@ghror: No tak, brak argumentów i jedyne możliwe stwierdzenie pana "dorośniętego". Nikt mnie nigdy przez ostatnie 10 lat do niczego w pracy nie zmuszał, bo nie jestem jakąś sierotą, która nie potrafi sama decydować o własnym życiu. Po co żona wielmożnego ma zmieniać pracę na lepszą - lepiej ustawowo siłą zmniejszyć jej etat. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może szanowna
  • Odpowiedz
@UowcaTroli: Te same argumenty słyszałem gdy zamykali sklepy na 14 dni w roku. Mieli zwalniać itp. itd, miała być zapaść w handlu, armageddon i koniec świata. I wiesz co? To gówno prawda :) Nikogo nie zwolnili, nikogo też nie zwolnią teraz, obroty im nie spadną i każdy koniec końców zarobi swoją kasę.
O tym że nie jesteś dorosły świadczy fakt, że wyzywasz od debili ludzi, których nie znasz, nie znasz ich
  • Odpowiedz
@ghror: Stracę chociażby świeże pieczywo w niedzielę i poniedziałek, bo banda głupków tak decyduje (nie wspominając o innych produktach spożywczych i paliwie, których może w niedzielę zabraknąć). Kolejny podział społeczeństwa na równych i równiejszych. Proponuję w ogóle ustawowo zakazać pracy. Będzie z pewnością lepiej.
Porównanie do dni świątecznych chybione. Wyraźnie pokazuje, że nie masz pojęcia, o czym piszesz albo nigdy nie widziałeś, co dzieje się w sklepach na dzień przed dniem
  • Odpowiedz
Stracę chociażby świeże pieczywo w niedzielę i poniedziałek, bo banda głupków tak decyduje (nie wspominając o innych produktach spożywczych i paliwie, których może w niedzielę zabraknąć)


@UowcaTroli: paliwo tankujesz w hipermarkecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@UowcaTroli: Dlaczego chybione? Bez argumentów to tylko Twoja opinia, nic więcej.
Wiem co się dzieje, aktualnie pracuję w logistyce jednej z sieci FMCG. To samo będzie teraz w soboty, obroty będą takie jak sobota + niedziela obecnie lub większe. Mnie to zwisa, bo nie chodzę w takie dni do sklepu i rozumiem że jeśli sklep jest zamknięty przez jeden dzień to nie znaczy, że trzeba #!$%@?ć lodówkę po brzegi. To tylko
  • Odpowiedz
Mnie to zwisa, bo nie chodzę w takie dni do sklepu


@ghror: Mnie to zwisa czy ktoś ma robotę, czy jej nie ma. Sąsiedzi, na których towarzysz J.K. się wzoruje, zmądrzeli po nieco ponad roku: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wegry-zniosly-zakaz-handlu-w-niedziele-3513341.html

paliwo tankujesz w hipermarkecie


@rbk17: We wczesnej fazie projektu tej ustawy stacje paliw nie były wyłączone (link). Nie wiem jakie jest jej obecne brzmienie, bo nie mam czasu, żeby szukać treści projektu
  • Odpowiedz
@UowcaTroli: kurcze jatą uchwałę rozumiałem tylko pod kątem marketów/galerii handlowych. Jeśli ktoś wykluczy stacje benzynowe to już nie nie będę tego popierał. Sam również spróbuję znaleźć projekt tej ustawy, pozdrawiam.
  • Odpowiedz