Wpis z mikrobloga

Będę miał tę wirtualną kartę #revolut i wyrobię sobie tę fizyczną kartę, i załóżmy będę chciał sobie pojechać na wakacje dookoła świata. Czy przyda mi się taka karta? Jak ona w ogóle działa? Doładowuję ją w PLN? Na przykład doładuję sobie tę kartę za 10 000 PLN, i będąc w Mongolii albo w Rosji będzie mi po jakim kursie pobierało kasę z tej karty? Lepszy kurs niż na mojej karcie z ING?

#zakupyzchin #gearbest (sorry za ten tag, ale pewnie się znacie).
  • 42
Czy przyda mi się taka karta?


@Piccawode: Jeżeli w miejscach, w których będziesz, będą akceptować MasterCarda to tak. Jeżeli potrzebujesz dużych limitów na darmową wypłatę z bankomatów to nie. Tutaj już lepiej sprawdzi się karta Visa z Envelo Banku, gdzie za 5zł/msc będziesz miał nielimitowane darmowe wypłaty na całym świecie i przewalutowanie po kursie Visa bez prowizji.

Jak ona w ogóle działa?

Jak normalna karta, tyle, że z dobrymi kursami.

Doładowuję
Jeżeli w miejscach, w których będziesz, będą akceptować MasterCarda to tak.


No ale chyba w każdym sklepie na świecie obsługują MasterCarda. Jak jestem np. w jakimś sklepie i płacę kartą, to nie zdarzyło mi się, żeby sprzedawca powiedział "Sorry, tylko Visa".

W czym chcesz, może być PLN, a także m.in. USD czy EUR.


Czy jeśli doładuję ją w PLN i kupię coś w USD, to wyjdzie mnie taki sam koszt, jakbym doładował
No ale chyba w każdym sklepie na świecie obsługują MasterCarda


@Piccawode: oczywiście że nie.

Czy jeśli doładuję ją w PLN i kupię coś w USD, to wyjdzie mnie taki sam koszt, jakbym doładował sobie USD


@Piccawode: stracisz na przewalutowaniu ale bardzo mało w porównaniu do zwykłej karty czy kantorów na ulicach.
No ale chyba w każdym sklepie na świecie obsługują MasterCarda. Jak jestem np. w jakimś sklepie i płacę kartą, to nie zdarzyło mi się, żeby sprzedawca powiedział "Sorry, tylko Visa".


@Piccawode: No to muszę Cię zmartwić. Nie jest. Daleko nie trzeba szukać, nasi sąsiedzi - Niemcy, nie akceptują powszechnie ani MasterCarda ani Visy.

Czy jeśli doładuję ją w PLN i kupię coś w USD,

to zostanie to przewalutowane na PLN po
@Piccawode: w niektórych krajach MasterCard jest mniej popularny albo konkurują na zasadzie niezgodności terminali. Np w Turcji norma jest że w sklepie masz 5 różnych terminali przy kasie. Są kraje w których w ogóle nie obsłużą kart Visa i MasterCard. Zaczniesz podróżować więcej to zobaczysz.
@MichaelT128: @blantek: Chyba nie padla odp. na wazne i dla mnie pytanie:
1) Jak doładuję karte a będe płacił w Euro a następnego dnia w dolarach a następnego... w jenach?
- przewalutuje mi automatycznie w danej chwili, tak?
2) Co jesli mam na koncie 100euro, 50$ a będę płacił w AZE (Dubaj) ? z czego mnie sciągnie? Najpierw z USD teo 50$ a pozniej resztę z Euro (które przewalutuje na
@widmo82:
1 tak
2 przykład podaje
Masz dwa salda, 100zl i $10
Kupujesz coś za $7. Pobiera z salda USD zostaje 100zl i $3
Kupujesz coś za $20. Pobiera z salda PLN po kursie z danej chwili. Zostajesz z 23zl i $10.
Kupujesz coś za 10 szekli. #!$%@? wie ¯\_(ツ)_/¯
@widmo82: obstawiam że pobiera z konta na którym masz więcej kasy albo które jest podstawowe czyli PLN. Podwójne przewalutowaniu w przypadku revoluta to kwestia groszy-złotówki chyba że opłacasz hotel za kilka tysięcy dolarów.
@widmo82: jak #!$%@? to nie ma co się przejmować. Na pewno nie będzie podwójnego przewalutowania za jednym zamachem tak jak to się dzieje w kartach mc i Visa, że każda płatność jeszcze jest na EUR albo USD przeliczana.