Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.
W ciągu paru dni mam problem tzn. na zimnym silniku clio się dławi, przerywa na niższych biegach 1,2 jak się dodaje gazu. Po przejechaniu paru km wszystko jest pięknie.

Za pierwszym razem wyświetliła się kontrolka ,,spirala'' u diagnosty po podłączeniu komputera wyszedł błąd przepustnicy. Mechanik nic nie stwierdził przeczyścił styki przy przepustnicy i wszystko pięknie błędu już nie było.
Minęło dokładnie 5 dni od wizyty u mechanika w tym czasie przejechane jakieś 700km. bez problemowo. Dziś jak co dzień odpalam clio ruszam i zgasł. Żadnej kontrolki wiec odpaliłem ponownie po chwili zaczął przerywać, dławić się migała kontrolka check engine. Chwilę później było już wszystko w normie. Zostawiłem na jakąś godzinkę samochód odpaliłem i wszystko bez problemowo na większych czy mniejszych obrotach. Macie może drogie Mireczki jakieś rady co może dolegać autku ?

Clio 2 Storia
1.2 16v
2007r.
#warsztat #renualt #mechanikasamochodowa #mechanika #clio #naprawy
  • 3
@Mamciu nie powietrze, a jakiś rozpuszczalnik czy benzyna. Jak nie była czyszczona to mogło na niej sporo tłustego osadu się zebrać i efekt jak wyżej. Później fajnie by było adaptacje zrobić. Sprawdzić map sensor i może luzy zaworowe jak nie są hydraulicznie kasowane.