Wpis z mikrobloga

Podłączyłem dzisiaj drugi wzmacniacz do obsługi skrzyni.


Prąd idzie z bloku dystrybucyjnego 4 AWG -> 2x 8 AWG. Masa we wzmacniaczu pierwszym jest 4 AWG, w drugim 8 AWG do jednego miejsca - mase oceniam na 5/10, nie zdążyłem jeszcze oskrobać lakieru, ale wszystko hulało na pierwszym wzmacniaczu (Kenwood KAC 7252) który zasila przód - Hertz DSK - 2x170W RMS ten wzmacniacz ma.

Drugi wzmacniacz to JBL 755.6, podłaczona do niego na zmostkowanym kanale subwoofera jest skrzynia 250W RMS, kanal ma 300W RMS.

Problem: wzmacniacz Kenwooda gra z przodem tak jak grał, wszystko pięknie. Skrzynia nie wydaję żadnego odgłosu i przełącza się w protect mode za każdym razem jak idzie na nią sygnał basowy. Objaw nie występuje jak nie jest podłączona skrzynia. Dzieje się to jak pokrętło gain dojdzie do około 5V (zakres 6v-0.75v) czyli mniej wiecej wtedy, kiedy tuba powinna zacząć reagować - ani drgnie nawet na najniższym ustawieniu.

3 dni temu podłączyłem przód i suba pod tego JBL i wszystko działało. Wina masy? Jutro zamienie kable masowe oraz spróbuje inny punkt masy (inny dla kazdego wzmacniacza).

#caraudio #motoryzacja #samochody #elektronika
  • 1