Wpis z mikrobloga

@sad_pepe: chyba się zagadka rozwiązała, przełożyłem ram do innego slotu, bo zauważyłem, że nie chodzi w dual channel, i jest spora poprawa. Nadal nieco mniej niż reszta, ale zakładam że to właśnie kwestia zawalonego windowsa.
@neov: Jak masz nową płytę główną to warto dać świeży system a nie przenosić stary. Tak samo jak zmieniasz procek z 2 rdzeniowy na 4 itd... Tylko jak grafę czy ram dokładasz to nic nie trzeba.
@sad_pepe: oczywiście, to tylko tymczasowe rozwiązanie. Szczerze mówiąc to byłem zaskoczony, że Windows po totalnej zmianie sprzętu wstał bez zająknięcia i wszystko działa. Takie rzeczy widziałem tylko na Linuxie :) Nie reinstalowałem niczego, bo mam rozkopanych kilka projektów w Cubase, a że wszystko działa to nie zmieniałem niczego, bo instalacja wszystkiego od nowa to ze 2 dni roboty. Tylko benchmarki mnie zaniepokoiły, ale widzę, że ten dual channel zrobił robotę.
@neov: wyłącz turbo i wykręć wszystkie rdzenie do 4,1 na ~1,285 i zoptymalizuj. Na necie większość testów jest na lepszych sztukach kręcona, a w sklepie masz loterię. No i najpierw ram/profil xmp, powyżej 3200 większość procesorów nie wstaje. Mam 6850k i gaming pro x99 od premiery.