Wpis z mikrobloga

Jechałem godzinę temu taksówką w Warszawie i złotówa miał cicho włączone CB na ich jakimś kanale, z którego korzysta jego korpo, ogólnie jest na nim cisza. W pewnym momencie odzywa się głos jakiegoś lekko zestresowanego innego taksówkarza z pytaniem "koledzy, jak przestawić taksometr z powrotem na taryfę?", dodał że to jego pierwszy dzień jako taksówkarz, że miał kurs na Modlin a tam jest stała stawka X zł i tak ustawił taksometr a teraz nie wie jak z powrotem przestawić na normalny tryb. Oczywiście jak to w grupie społecznej złotów pierwsze 2 minuty na CB nie mogły być inne niż:

a ty z choinki się urwałeś?

po co się pchasz do tej roboty jak głupiego taksometru nie możesz ustawić?

szkoleń nie miałeś?

weź sobie odpuść ten kurs...


Dopiero po tym czasie odezwał się jakiś dobry ziomeczek taksówkarz i zapytał jaki ma model taksometru i mu pomógł, cała dyskusja zajęła 30 sekund zakończona sukcesem oczywiście. []

Mój złotówmistrz Stasiek też coś pod wąsem burknął i się złapał za głowę, na szczęście nie zaczął komentować tego na głos co by mogło się przerodzić w dyskusję, a w zasadzie konfrontację. ( _)

Złotówy to rak społeczeństwa, którym zawiść płynie we krwi...

#taxi #taxihiv #zlotowacontent #uber #warszawa #polskiedrogi
  • 18
@MaTTiQ niezle tam macie. Tak sie sklada ze ostatnio przechodze to samo. Zaczalem prace na taxi za granica. Male miasteczko 15k miszkancow wiec sie stresowalem ze mnie taksiarze zjedzą jako nowego i beda same klody pod nogi. Jakże sie zdziwilem jak prawie kazdy z nich w pierwszym tygodniu na pistoju podchodzil i sie przedstawial. Zyczyl powodzenia. Od paru z nich dostalem numer telefonu zeby w razie jal sie zgubie to dzwonic i
@MaTTiQ: Ale tak samo jest w każdej robocie. Polacy mają taką #!$%@?ą mentalność. Sam zmieniam często pracę, powiedzmy co rok mniej więcej.
Zapytasz się kogoś o coś durnego, typu 'gdzie macie schowek na miotły?' to od razu 'cooo?? To Ty nie wiesz!?' no tak, nie wiem #!$%@?, bo jestem drugi dzień, a Ty jak poszedłeś do tej zasranej roboty zaraz po szkole, tak gnijesz już tu 10 lat i w żadnej
@gali20: Z tego co wiem to taksówkarz ma potrafić jeździć, a każdy może zapomnieć czegoś czego uczył się na kursie.
Porównanie do budowlańca który nie potrafi wbić gwoździa jest co najmniej głupie
@gali20: Ale przecież nie napisałem że nie jest potrzebne, tylko każdemu może się zdarzyć sytuacja kiedy czegoś zapomnie. Facet przestawił taksometr na stawkę X tylko zapomniał jak wrócić do stanu początkowego. Zdarza się
@gali20: Dla ciebie tylko 3 przyciski dla kogoś innego aż 3 przyciski. Serio jest sens wykłócać się i przekonywać kogoś na siłę że jest głupi bo nie potrafi obsłużyć maszyny? Mi się wydaje że lepiej pomóc