Wpis z mikrobloga

Przeglądając mirko rzucił mi się dzisiaj w oczy wpis pewnego mirka odnośnie rocznicy ślubu wraz ze zdjęciem obrączki. To już kolejny tego typu wpis w ciągu ostatnich kilku dni. W obu przypadkach na obrączkach wygrawerowane było imię współmałżonka i data ślubu... i to jest właśnie to, czego nie potrafię zrozumieć. Czemu ludzie sobie to grawerują? Ja wyszłam z założenia, że niebieski imię moje zna i znać będzie, a i datę niech się wysili i zapamięta, a nie ma ściągę na palcu :P

My na swoich mamy wygrawerowane „Mogło być gorzej...”. I gdy się czasem wkurzę albo coś to przypominam sobie, że przecież faktycznie nie jest źle, a mogło być i gorzej i od razu trochę złość mija ;-)
Moim zdaniem obrączki powinny właśnie zawierać jakieś takie hasła, które coś znaczą, a nie suche „Grażyna 01.01.2001” :-)

Niebieski ma zakaz zmieniania na „Czy mogło być gorzej?”, co mogłoby mu przyjść do głowy podczas ewentualnej kłótni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#malzenstwo #zwiazki i trochę #heheszki
Pobierz
źródło: comment_sxgbzWJRe2DGqBkMJ7odK6DTZY0cGrmq.jpg
  • 13
i to jest właśnie to, czego nie potrafię zrozumieć.


@arcctgx: Ja tak mam. Dlaczego? Na pamiątkę... Sama obrączka przecież jest pamiątką, dlaczego nie wstawić do niej daty i imienia, niczym zdjęcia do ramki.

My na swoich mamy wygrawerowane „Mogło być gorzej...”.


No widzisz... A dla mnie przykładowo to właśnie jest głupie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@arcctgx: Ja bym sobie nie wygrawerował ani daty, ani takiego przezabawnego napisu ;) niemniej co kto nosi na palcu to nie moja sprawa.

Myślę, że to pokłosie myślenia nostalgicznego. W końcu to dla kogoś ważna data, a w przeszłości istniały tradycje np. umieszczenia roku budowy na budynku.
@defoxe: jak masz datę i imię to ok, ja przecież nie zabraniam a się dziwię. A mój grawer może być i głupi dla Ciebie, ważne że mi i niebieskiemu się podoba :-)
w przeszłości istniały tradycje np. umieszczenia roku budowy na budynku.


@maselniczkowy: Nawiasem mówiąc interesująca tradycja... Idziesz i patrząc na budynek wiesz że stał tu gdy była np. II Wojna Światowa albo pamięta Napoleona.
jak masz datę i imię to ok, ja przecież nie zabraniam a się dziwię. A mój grawer może być i głupi dla Ciebie, ważne że mi i niebieskiemu się podoba :-)


@arcctgx: No wiadomo, co kto woli. Mnie to wygrawerowane imię daje szczególny charakter dla tego kawałka metalu. Wiem, że ono tam jest i gdzieś podświadomie przypomina mi żonę i tworzy taką podświadomą więź.
Wiadomo, że obrączka to tylko przedmiot ale