Wpis z mikrobloga

Programiści wykopu pracują może nad wyszukiwarką? Pytam, bo nie działa sortowanie wyników wyszukiwania i wyświetla jakieś wyniki stare, z przed paru lat itp. Nie da się tego używać od pewnego czasu, oprócz sortowania nie działa też zakres dat i pewnie więcej.

A tak przy okazji sortowania, pisząc ten wpis zauważyłem, że w podpowiedziach podczas wpisywania nazwy tagu też coś nie zbyt intuicyjnie podpowiada (sortuje). Może warto byłoby posortować wyniki wg. popularności? Np. wpisując #wykop w ogóle mi nie podpowiada tego tagu, a to chyba jest jeden z popularniejszych rozpoczynających się od "wyko"...

@wykop @a__s

#wykop #maciejpsuje #nowywykop2016
  • 4
@FlaszGordon: Biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno działała to chyba nie jest jakieś wygórowane wymaganie. :-) Choć może ma to związek ze zmianą w tagach i problem jest w tym samym miejscu i dla wyszukiwarki i dla tagów i dla wszystkiego?
@moooka: Tyle razy zawiodłem się na wykopowej wyszukiwarce że nawet nie wspomnę.
Jak chcę odnaleźć coś konkretnego to zdecydowanie takie narzędzie jest bardziej pomocne:
https://www.google.pl/advanced_search

Jeśli zmiana w tagach to taki problem to strach się bać.
Od dawna (od lat) pojawiają się prośby by zmienić czarne listy tak aby użytkownik wrzucony na czarną nie widział wpisów wrzucającego. Obecnie jest na odwrót.

Można tylko sobie wyobrazić jak bardzo zostało by wszystko spieprzone
@FlaszGordon: Z google też korzystam, ale żeby tam niepotrzebne wyniki odsiać, muszę czasami zastosować dosyć złożone zapytanie a przy złożonych wyskakuje captcha itp.

Do wyszukania czegoś konkretnego spośród starszych wpisów i znalezisk lepsze jest google, ale dla ostatnich do tej pory wygodniejszy był mechanizm wykopu. Oczywiście tylko do konkretnego tematu, bo jeśli słowo, którego szukasz różni się jedną literką od tego co jest w tytule znaleziska to już wykopowa szukajka nie