Wpis z mikrobloga

Microsoft z tym swoim żałosnym Win 10 powinien dostać wielomiliardową karę bo to aż pojęcie przechodzi. Kupiłem w pracy kilka nowych laptopów z wgranym Windowsem 10, pierwsze co zrobiłem to skorzystałem z opcji przeinstalowania systemu do czystej wersji, bez całego syfu i dziadostwa wciskanego przez producenta sprzętu. Siedziałem nad tym od rana, przygotowałem ładnie system do pracy, zaraz miałem go rozdać pracownikom, spojrzałem jeszcze raz w menu czy nie został tam jakiś niepotrzebny śmieć, a moim oczom ukazał się instalujący w tym dokładnie momencie Minecraft, Crush Candy Soda i jeszcze kilka jakiś gównoaplikacji. Bez żadnego pytania, bez żadnej zgody, wyszukałem na sieci, że domyślną polityką Microgówna jest automatyczne(!) instalowanie promowanych aplikacji ze sklepu i żeby to wyłączyć trzeba ręcznie(!) edytować rejestr systemu, co dodatkowo ponoć potrafi zepsuć weryfikację oryginalności systemu(!x3). W SPRZĘCIE BIZNESOWYM #!$%@?. Ciekaw jestem co będzie następne, automatyczne obciążanie karty użytkownika kosztami licencji oprogramowania które MS uzna za jemu przydatne, automatyczne pobieranie 10GB gry na łączu mobilnym, czy może posuną się jeszcze dalej i sami będą decydowali czy programy które zainstalujemy sobie sami są zgodne z ich polityką i jeśli nie to będą nam je zdalnie odinstalowywali.

Właśnie kończę przygotowywać paczkę z naszymi aplikacjami opakowaną od razu w Wine, nie zaryzykuję korzystania z takiego gówna w firmie.

https://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-automatyczne-instalowanie-candy-crush-i-innych-aplikacji-w-windows-10/n/9739/

#windows10 #windows #microsoft ##!$%@? #microsoftcwel
  • 13
  • Odpowiedz
@s_t_u_l_e_j: Używać nielegalnej wersji systemu w biznesowym sprzęcie firmowym i ryzykować konsekwencjami albo płacić kolejny raz za system za który zapłaciłem już raz kilka dni temu, wybór na miarę możliwości Microsoftu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Anaris: Nie no, to rzeczywiście, Tobie się to nie przydarzyło to faktycznie musiało mi się coś uroić, tym ludziom którzy piszą poradniki jak to wyłączyć zapewne też

https://www.easeus.com/computer-instruction/stop-windows-10-installing-apps.html
https://www.tenforums.com/software-apps/30634-windows-10-automatically-downloads-games-apps-i-do-not-want.html

@scheele13: Nie ma, laptopy z HP z licencją na Win 10 Pro, klucz licencyjny pasuje tylko do tego systemu..
  • Odpowiedz
@Anaris: Nie, po ostatnim Anniversary Update uruchamia się to automatycznie, możliwe, że tylko na oryginalnych systemach. Jedyne co zrobiłem do tej pory to wypakowałem sprzęt i zrobiłem przywrócenie do czystego systemu, dzieje się to na każdym z 5 HPków.

@scheele13: Powielanie mitów o awaryjności systemu który słynie z bezawaryjności, pracuję na dystrybucji która jest przez wielu uznawana za jedną z najmniej stabilnych i awaryjnych i ostatni problem jaki mi się
  • Odpowiedz
@Galmi: Przeinstalowywanie Windy aka format C i sugerowanie że mamy ciągle rok 2005.

Trzeba było w pierwszej kolejności pozwolić się wszystkiemu zaktualizować kompletnie zwłąszcza że teraz jest Fall CU a dopiero później usunąć już z osobna to co ewentualnie ci tam przeszkadza.

Choć sam nie wiem co, te apki z samego marketu jednym klikiem się usuwa a najlepiej zwyczajnie je odpiąć i tyle. A później sie pieklisz i dziwisz że tuż
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Wykorzystywanie wbudowanego w Windows 10 mechanizmu przywrócenia systemu do czystej wersji pozbawionej syfu producenta i sugerowanie, że mamy ciągle rok 2017

Jeśli lubisz odinstalowywać sobie co jakiś czas rzeczy których nie instalowałeś to spoko, co kto lubi. Mi się osobiście nie widzi robienie tego nawet raz w miesiącu dla 30+ komputerów. Sugerujesz, że Minecraft albo Candy Crush to są domyślne aplikacje systemowe, w biznesowym systemie? Ile czasu powinienem odczekać po
  • Odpowiedz