Wpis z mikrobloga

Co tu się własnie wydarzyło to ja nawet nie... Jest tu ktoś z mądrych mirków znających się na #hardware i #komputery i wytłumaczy mi różnicę pomiędzy dyskami SSD m.2 a SSD m.2 NVMe bo już z 3 konsultantami na linii z x-kom wisiałem i skończyło się, że zamiast dwóch nowych szybkich dysków mam niebieski ekran śmierci przy rozruchu. na nowym kompie
  • 10
kupiłem najpierw zwykłe Samsung Evo 850 m2. mam dwa sloty w dość nowym chipsecie. nie poszedł, nie czytało go. Doradzili mi wymiane na ten sam, w koncu uległem i zachowałem ten, dokupiłem sobie samsung 960 m2 ale NVMe, bo podobno "ten miał zadziałać, poza tym jest dużo szybszy". Też nie odczytało go. Choć raz widziałem go w bios. Ale nic. Kazano zmienić sloty na próbę, bo niby wyłącza. Przepiąłem sloty SATA.i nie
@Pannoramix Jakiego dysku byś nie włożył, musisz wejść do biosu i sprawdzić, czy kolejność bootowania, czyli gdzie komputer ma szukać systemu jest ustawiona odpowiednio, czyli Adata na samej górze.

Dokładnie krok po kroku nie powiem Ci jak to zrobić, bo musiałbym znać model płyty głównej. Co do dysków, to o ile nie obrabiasz na komputerze sporej ilości danych, to 960 Evo jest przesadą, w grach, czy przeglądaniu internetu jego osiągi są nieodczuwalne
@Pannoramix A to pewnie ma sens, do tego takie dyski się przydają. Z tym bootowaniem sprawdzasz sobie tak:
Wyłącz PC, włącz, naciskaj delete aż uda się wejść do biosu, jeśli po lewej u góry nie masz napisane uefi bios utility EZ Mode, kliknij f7
Jeśli tak, po prawej będzie ramka boot priority. Tam musisz wybrać uefi: Adata etc.