Wpis z mikrobloga

Siema miraski miesiąc temu kupiłem buty Nike na aukcji allegro. Cena ani aktualne komentarze nie wskazywały że będzie to nieoryginalny produkt. Oceny pozytywne. Dziś buty odebrałem z placówki pocztowej i już na pierwszy rzut oka coś było nie tak. Przed kontaktem ze sprzedającym i próby polubownego rozwiązania reklamacji chciałbym u Was zasięgnąć opinii jakie kroki najlepiej podjąć. Od sprzedawcy w dzień wysyłki otrzymałem maila z numerem przewozowym oraz linkami na Holenderki tracking pocztowy oraz do naszej poczty polskiej. Aktualnie komentarze na aukcji sprzedawcy już nie są takie kolorowe. Mam udokumentowane skazy produktu na zdjęciach. Kontaktować sie ze sprzedającym w pierwszej kolejności czy zgłaszać sprawę od razu wyżej? #buty #reklamacja #podrobki #prawo
Pobierz HeavyNuts - Siema miraski miesiąc temu kupiłem buty Nike na aukcji allegro. Cena ani ...
źródło: comment_jYLQzF82LIJ7Wbh32IjCuBKLldUoDpQr.jpg
  • 17
@HeavyNuts: nic nie reklamuj, po prostu zwróć i niech gość oddaje siano. Najpierw zobacz czy masz aktywny jeszcze zwrot przez Allegro. Jak go zgłosisz to ziomek będzie miał obowiązek przyjąć towar i zwrócić Ci kasę (wraz z kosztami wysyłki). Jeśli zwrot jest już niemożliwy (bo minął miesiąc od zakupu) to pisz do niego z INFORMACJĄ o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu) i czekaj na jego instrukcje. Dopiero jak się
@HeavyNuts Zależy co chcesz osiągnąć.
1) Możesz odstąpić od umowy i sprawę zakończyć.
2) możesz pociągnąć sprawę i zgłosić do UC handel podróbkami i na policji oszustwo. Wtedy sprzedawca będzie miał gorąco.
3) Możesz zażądać wywiązania się z umowy i dostarczenie oryginalnych butów.

Wybór należy do Ciebie. Nic nie reklamuj, bo to bez sensu i koleś cię zleje.
@size
@semperfidelis Napisałem maila do sprzedawcy gdyż miesiąc od zakupu niestety minął i jeszcze dzisiaj dostałem odpowiedź żeby odesłać buty wraz z podaniem konta na które mają zwrócić koszty. Z tym że podany adres to skrytka pocztowa i różni się od adresu sprzedawcy imieniem, nazwiskiem a nawet miastem. To nie dziwne?
@HeavyNuts Ja bym otworzył dyskusję że sprzedawcą i kazałbym mu napisać tam adres do zwrotu. Tak dla bezpieczeństwa, bo masz do czynienia z oszustem. A przed tym poszedłbym na policję i zgłosił do UC oraz żądał wywiązania się z umowy. Nie zgodziłbym się na zwrot pieniędzy. On nie może Ci odmówić, choć będzie próbował. Prawo jest po twojej stronie.
No i podaj dane oszusta, żeby w przyszłości uchronić potencjalnych kupców.
@size: @semperfidelis: Tutaj macie sprzedawce: https://allegro.pl/uzytkownik/45124411/oceny
Sprzedawca po otwarciu dyskusji na allegro zobowiązał się do odesłania do mnie pieniędzy jeszcze przed odesłaniem do niego towaru, więc hajs za buty już jest na moim koncie wraz z dodatkiem na poczet kosztów odesłania paczki na wskazany przez sprzedawce adres.

Także teraz wyszedłem na swoje i zostaje mi kwestia co z tym fantem zrobić. Czy odesłać paczkę i mieć zgłowy czy dać znać