Wpis z mikrobloga

@Greiz mam 3 muszę w niej tylko naprawić zalany głośnik. Brak ramek - jak mam trzymać telefon żeby nie wciskać losowych rzeczy? Czytnik z tyłu - bez sensu, co jeśli telefon leży na blacie? Strasznie nie podobają mi się aktualne trendy w projektowaniu smartfonów. Miałem nadzieję że Oneplus nie pójdzie tą drogą. Moim marzeniem jest coś bez powyższych bzdur z dużą bateria i bez 15 aparatów.
@Homie1109 widzisz, każdy ma inne potrzeby. Ja np rozważę przesiadkę z piątki tylko i wyłącznie jeśli poprawią znacznie aparat tj wsadzą OIS i będzie widoczny skok jakości zdjęć. Ekran 2:1 kompletnie mnie nie grzeje bo 5,5 cala i tak jest za duży do moich potrzeb. Moim marzeniem jest 4,5-5cali z mega aparatem z zoomem tak jak teraz, dobrym sot i wydajnymi bebechami. Nie musi mieć czytników, amoledów 6 cali i zerowych ramek.
@butterman: w jakich zastosowaniach używasz OIS za najbardziej przydatny w Twoich potrzebach ?
Kurcze nigdy nie miałem OIS i nie narzekam. Zdjęć w nocy nie robię, filmy z EIS i żyroskopem dają radę, ewentualnie 4k + kadrowanie. Aczkolwiek fakt, że OIS w takim telefonie to powinien być standard, ale też bez przesady. To samo z Jelly effect - ja bym o tym nie wiedział, gdybym nie przeczytał.
@Neaopoliti zupełnie nie. Zdjęcia z ois wyglądają inaczej. Im bliżej środka kadru tym mniejszy blur. Przynajmniej tak było na mi6 które ma hurr durr aparat do bani (zdjecie powyżej z mi6, bez obróbki)
@Neaopoliti: bez sensu. Jeżeli włączę flesz to za każdym razem jak będę klikał migawkę on będzie najpierw łapał focus z fleszem a później robił zdjęcie więc spóźnię się z kadrem. Po prostu OIS w tym przypadku zdaje egzamin choć trochę ratując ostrość zdjęć. Fajnie by było jakby OP miał go na pokładzie. Ja prawdopodobnie 5T przeczekam. Poczekam na szóstkę :)