Wpis z mikrobloga

Presearch znalazł się na liście pięciu stron, które sprawią, że kryptowaluty zdominują świat!

Jak zawsze po więcej informacji o projekcie zapraszam na presearch.pl
btw. do 14 listopada możesz dostać 25 tokenów PRE za darmo!

A żeby tradycji stało się zadość (w końcu presearch to tag na rozdajo gier #pdk) do rozdania mam klucz Steam do Call of Duty: Black Ops II.

Zasady znane, losowanie jutro wieczorem.

Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#presearch #ethereum #kryptowaluty #bitcoin
m.....e - Presearch znalazł się na liście pięciu stron, które sprawią, że kryptowalut...
  • 21
@mrblue: Może trzeba będzie, po prostu zobaczyłem demo co dałeś
I w zasadzie to polega na tym, ze w presearch wybierasz silnik - DuckDuckGo, wpisujesz nazwę i wyświetla ci się DDG. I się zastanawiam jaki to kurde ma sens.

Weźmy Yacy - tam jest silnik do wyszukiwania, każda osoba jest silnikiem w zasadzie (jak ustawi) i wyniki wyszukiwania są zdecentralizowane.

A z dema wygląda, że presearch to taka strona z iframe.
fervi - @mrblue: Może trzeba będzie, po prostu zobaczyłem demo co dałeś
I w zasadzie...
@fervi: główne aspekty są fajnie wytłumaczone w linku, który podałem. Wiedziałbyś to gdybyś się zapoznał z linkiem przed napisaniem komentarza. Jeśli nie znasz angielskiego to w połowie listopada będzie dostępna polska wersja tego pliku. Dodatkowo niedługo będziesz mógł zobaczyć jak to działa na własne oczy, ponieważ 9 listopada wychodzi wersja beta.
@Nala_Alan_w: Ja to trochę rozumiem, ale tylko trochę :D Bo nie do końca rozumiem jak to ma pokonać Google, skoro to z Google korzysta i to bezpośrednio.

Dlatego pierwotnie myślałem, że to coś jak Yacy, ale z kryptowalutami. Każdy użytkownik jest crawlerem i zapisuje dane, które są potem rozgłaszane.

A jak to ma być nakładka na wiele przeglądarek no to lipa. W sensie ktoś powie, że może to zapisywać na dysku
@Nala_Alan_w: Dlatego spodziewałem się, że zrobią yacy z kryptowalutą. Czyli naprawdę zdecentralizowaną wyszukiwarkę. Oczywiście wyniki prezentowane w niej są słabe (niestety), ale jednak wszystko jest w pełni zdecentralizowane. Nie ma strony internetowej, musisz aplikację zainstalować. Ona łączy się z innymi uczestnikami i tak dalej. Moim zdaniem to jest prawdziwie wolna wyszukiwarka.
@mrblue: Z tego co zrozumiałem przeglądając na szybko ten pdf, to presearch będzie taką nakładką na wyszukiwarkę, gdzie za kliknięcie w płatny link (podpowiedź), user dostanie kasę w ich walucie. Dobrze rozumiem?
@Priya: Projekt jest podzielony na dwie fazy. Faza pierwsza to jest właśnie ta "nakładka", która ma za zadanie przyzwyczaić użytkowników do Preseach. W między czasie rozwijany będzie własny silnik wyszukiwania - czyli faza druga projektu. W Presearch doskonale zdają sobie sprawę jak dużo pracy i ile czasu trzeba w to włożyć. Dlatego wg. planu, projekt wejdzie w drugą fazę w 2019 roku.