Wpis z mikrobloga

W Indonezji właśnie zaczął się sezon na mango, te owoce są wszędzie. Z 12 odmian dostępnych w sklepie wybrałem 5 - mango: hijau, harum manis, gedong, gedong gincu i indramayu. Najlepsze są te żółte: tak słodkie, że buzie wykręca. Wszystkie poniżej 3 zł za kilogram ()

#azja #indonezja #owoce #sennajawie <--- mój tag o życiu w Indonezji
Pobierz w.....a - W Indonezji właśnie zaczął się sezon na mango, te owoce są wszędzie. Z 12 o...
źródło: comment_s6UFdXDJxjImA92rEzIpAYPVKGbhPA7M.jpg
  • 4
@kotbehemoth: Masz mango z odmiany gedong ginciu czyli tej żółtej. Następnym razem wybierz takie gdzie skóra jest jednolita, bez zielonych przebarwień, czym bardziej żółta tym lepiej, mango powinno być miękkie, mieć intensywnie pachnąca skórkę, a najlepiej jeśli przy ogonku na górze jest trochę żywicy, to znaczy że owoc jest bardzo świeży.
W Polsce ciężko o dobre mango, te moje zostały zerwane tego samego dnia więc nie ma porównania
@kotbehemoth: Zauważ że pierwsze mango które wkleiłeś jest male i okrągłe, te drugie stockowe jest duże i podłużne. To dwa inne gatunki. Mango podłużne ale zielone to jeszcze inny gatunek, a te dwu kolorowe to jeszcze inny. Twoje mango i te żółte z mojego zdjęcia to to samo. Rodzajów mango są dziesiątki tak jak rodzajów jabłek, w Indonezyjskich sklepach każda odmiana leży w oddzielnych skrzynkach i jest podpisana więc łatwo wybrać