Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam porady dotyczącej rękojmi(?). W maju 2016 kupiłem #lg G4 w #mediamarkt, działał super. W kwietniu 2017 wysłałem go pierwszy raz na gwarancję z powodu bootloopów i ogólnego zawieszania. Rzekomo naprawili, odesłali, fajnie. Teraz odesłałem go znowu, na początku piździernika, po ponad dwóch tygodniach i wysłaniu maila z pytaniem o status naprawy, dostałem odpowiedź:

Dla rzeczowego urządzenia wystawione zostanie oświadczenie o nienaprawialności, oznacza to, że reklamacje zrealizowana zostanie drogą handlową a sposób jej zakończenia uzgodnić należy ze sprzedawcą.


Sprzedawcą jest #mediamarkt. Chcę dostać kasę i kupić coś tańszego, nie widzi mi się zabawa w wymiany i inne pierdy.

Moje pytanie brzmi: co powinienem teraz zrobić? Iść do sklepu i ugadać to słownie czy tylko pisemnie?
#prawokonsumenckie
  • 9
@Fl3tcher: zapamiętaj - NIC NIGDY NA MORDĘ KIEDY W GRĘ WCHODZI SĄD. Nie wiem jak to zalatwiałeś ale jesli pierwszy raz z tytułu rękojmi to w drugiej możesz wystąpić o zwrot zaplaconej kwoty. Jeśli z gwarancji producenta to nie mam pomysłu co zrobić.
@ComeToPeel: Rozumiem, ale jak samo LG napisało w mailu

reklamacja zrealizowana zostanie drogą handlową a sposób jej zakończenia uzgodnić należy ze sprzedawcą

Według mnie to już MM zdecyduje co z tym zrobić. Ta druga rękojmia musiałaby dotyczyć tego samego telefonu? Jeśli wymienię na ten sam model, który będzie miał te same wady, to będzie to druga rękojmia czy pierwsza dla innego telefonu?
@Fl3tcher: nie możesz zmienić już tego "do tylu" rekojmia czy gwarancja. Oddajac zepsuty telefon to ustalasz.
Gdyby teraz ci go naprawili z gwarancji i zepsul się znowu. Zglaszasz z rekojmi na np wymianę. I psuje się znowu. Zglasasz drugą rękojmię zadając zwrotu gotówki. Nie startujesz od zera jeśli wymienia ci telefon.rekojmia to dwa lata od zakupu, gwarancja biegnie chyba od nowa po wymianie na nowy egzemplarz. Wiec idz do MM sprobuj
@Fl3tcher: teraz w mediamarkt sie dowiedz czy beda robić dym czy nie. Jesli nie to spprawa rozwiazana. Jesli beda to pisz pismo o rozwiazanie umowy i zwroyt gotowki w uzasadnieniu informację z serwisu nawet lwpszy pomysl niz skladanie wtedy rekojmi