Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki,

Zapraszam Was dzisiaj do udania się ze mną na ponad 50 kilometrów wirtualnej wędrówki przez najpiękniejsze tereny polskich Pienin. Większość osób odwiedzając te okolice wchodzi przeważnie na Trzy Korony lub Sokolicę, tymczasem znajduje się tutaj znacznie więcej bardzo interesujących miejsc. W artykule prezentuję przejście wzdłuż całych Pienin Właściwych oraz Małych Pienin. Mam nadzieję, że zachęci on niektórych do zobaczenia na własne oczy uroczych i nieco mniej znanych zakątków w tych niezwykle pięknych górach.

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4004711/pieniny-prawdziwy-skarb-narodowy/

Pozdrawiam i z góry dziękuję wszystkim wykopującym!

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o wiadomość w PW. Ewentualnie zachęcam do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski).

Dodatkowe tagi: #turystyka, #gruparatowaniapoziomu, #ciekawostki, #przyroda, #geografia, #beskidy, #polska, #slowacja, #europa, trochę też #geologia, #historia oraz #ciekawostkihistoryczne.
Pobierz
źródło: comment_IRko8bamHAOec3m26Jrt8KUOdOX3RcoJ.jpg
  • 10
@Permanent-Travel: bardzo lubię Pieniny. Pamiętam jak w czerwcu byłem na Wysokiej. Spałem z różowym w Schronisku pod Durbaszką. O 4 rano wstałem i poszedłem na Wysoki Wierch na wschód słońca. Problem był jedynie taki, że zaraz parę metrów przy szlaku była zagroda owiec. A po obu stronach szlaku, zaraz przy ścieżce były 4 budy z psami pasterskimi. Wszystkie psy leniwie leżały na szlaku. No i #!$%@? problem, jak tu przejść? Lubię