Wpis z mikrobloga

Postulaty gospodarcze mniej lub bardziej nawiązują do rozwiązań znanych z Europy Zachodniej, ze szczególnym uwzględnieniem państw skandynawskich.


@BongoBong: Ale symbolika jest typowo rewolucjonistyczna / komunistyczna (zaciśnięte pięści, równościowe hasła). Tak samo chwalenie Komunistycznej Partii Hiszpani w rocznice wybuchu wojny domowej w Hiszpanii, tak samo wożenie się z KPP na manifach i nabieranie wody w gębę jak ktoś zwróci uwagę na twitterze. Dodatkowo ich ostro lewicowe postulaty gospodarcze i ideologiczne - Razem
@BongoBong

Jednak funkcjonował, a państwa w których funkcjonował nie są nazywane komunistycznymi

To jak sa nazwane?

Poza tym porównanie programów partii politycznych powinno odbywać się w stosunku do programów partii politycznych, a nie zaimplikowanych rozwiązań.

Troche belkot. Wynika z tego ze partia polityczna w program moze sobie wpisac podatek 90 prc ale wazne ze po wy orach go nie wprowadzi tylko oglosi ze zmienia program? Albo oglosi w progranie przed wyborami ze
Razem odwołuje się do internacjolistycznego socjalizmu


@50HerbatGreya: Czym się to objawia?

wywodzi się z marksizmu

Marksizm nie równa się komunizmowi. Marksizm ma wiele interpretacji.

@BongoBong

I niby ja mam wierzyc ze japiszony z razem po dorwaniu sie do wladzy wybiora akurat te właściwą?;) bicz plis
Ten sam marks stoi u podstaw wielu zbrodniczych rezimow. I tak samo razem i im podobni moga z czasem sobie wprowadzac co chca do programow podpierajac
@BongoBong: Źródło to to jego twórczość. nigdy nie napisał - jestem pieprzonym zaplutym karłem reakcji i prawakiem. Polecam"Folwark zwierzęcy" film który wyszedł w wersji animowanej dla ludzi z iloczynem inteligencji takich jak ty. Poznaj to o czym piszesz a nie pieprzysz głupoty. Nawet nie musisz czytać, bo pewnie z tym akurat masz problem (wiem, książkę gdzieś widziałeś). Znajdziesz na YT... Żegnam
@Puter: Orwell pozostał socjalistą. Był antykomunistą.

Niestety przerosło cię zrozumienie tego.

Czytałem zarówno "Rok 1984", jak i "Folwark zwierzęcy".

Znalazłeś już źródła? Także mówiące o jego wizycie w ZSRR?
@Puter: Widzisz. Orwell był antykomunistą. Krytykował przede wszystkim system komunistyczny. Ale nadal pozostawał socjalistą. Widocznie masz jakieś tępe, mylne poglądy na temat socjalizmu. Żyjesz swoimi tępymi wyobrażeniami. Poczytaj trochę.
@Puter: I nadal czekam, aż swoje tezy poprzesz jakimiś źródłami.

Proszę o znalezienie źródeł o tym, że przestał być socjalistą, oraz o jego wizycie w ZSRR. Niestety wysrywasz swoje tezy z głowy i nie raczysz ich niczym poprzeć. Dlaczego? Bo nie znajdziesz takich źródeł. Wymyślasz sobie z dupy jakieś tezy na podstawie swojego tępego widzimisię.