Wpis z mikrobloga

Jak przesłać mała sumę w #bitcoin aby nie płacić tak absurdalnej prowizji?
Gdybym chciał zapłacić za oizze 5OPLN to prowizja by wyniosła chyba drugie tyle.
Czy czegoś nie rozumiem, czy to dowód na to, że bitxoin to #!$%@? waluta do płacenia za takie rzeczy jak pizza?
  • 38
  • Odpowiedz
@Kliko: czyli waluta tak naprawdę gowno warta. Kolejny gwóźdź do trumny fanatyków BTC. Skoro to tylko bańka spekulacyjna i narzędzie do dużych płatności (np za tonę kokainy).
  • Odpowiedz
@Kliko: Który by się zapchał jeśli Bitcoin Core nie wprowadziłby nowych rozwiązań. ¯\_(ツ)_/¯ Środek doraźny, a powoduje tyle problemów, że nie ma Segwita2x
  • Odpowiedz
@nordberg: Bitcoin używany wprost nie nadaje się do płacenie za pizzę.

Opcje to:

1) niech strona założy portfel, raz go doładujesz na 1000 zł (tx będzie kosztował z np 5 zł) i potem wypłacasz po 0 groszy za tx.
Powinna być opcja że prosisz o zwrot nie wykorzystanych funduszy które pozostawały po "doładowaniu".

2) niech strona otworzy payment channel. wówczas zarezerwujesz dla nich np na około 1000 zł czyli np 0.05
  • Odpowiedz
Tymczasowe rozwiązanie to wszystko, czego było nam trzeba.


@Kliko: Nie, nie chcemy dużych bloków, bo one zrobię z Bitcoina gównowalutę jak bcash, gdzie wkrótce nikt nie będzie sam miał serwera bitcoin. Nikt nie będzie bloków walidował. To można po prostu otworzyć konto w banku i też będzie. Albo zrobić jedną bazę danych SQL. Nie tędy droga.

A kanały płatnicze działają już dzisiaj. Tyko teraz potrzeba wygodne integracje.

@mampytanieotak: Zgadza się,
  • Odpowiedz
@decentralizacja:
To ci piszesz jest dla mnie jak kosmos. Nic z tego nie rozumiem. A co dopiero jais szarak ma zrozumieć i zainteresować się bitcoinem?

Jeszcze rok temu często płaciłem bitcoinem za małe usługi jak von, grę na steam, a teraz to całkowicie by się nie opłacało. Więc bitcoin (za przeproszeniem) to #!$%@? i żadna konkurencja dla płatności karta czy nawet paypalem.
  • Odpowiedz
@nordberg: teraz się nie nadaje to takich pierdółek jak jakieś tam von, bo jest używany do poważniejszych rzeczy.

Powstanie portfel który będzie taki sam jak teraz, z tym iż będzie opcja "zarezerwuj fundusze ___ na __ dni" i to będzie płatne, oraz potem opcja "płać z zarezerwowanych" która będzie prawie darmowa.
  • Odpowiedz
@fervi: wiem, że chcac z mojej apki przesłać mała kwotę, to prowizja mi zabiera drugie tyle. Nie zamierzam interesować się jakimiś stronami etc, portfelami online aby przesłać mała kwotę. Widać twórca btc. Ie do końca przewidział problemy z funkcjonowaniem bitcoina.
  • Odpowiedz