Wpis z mikrobloga

Mirki mam do was pytanko odnosnie volvo s80 rocznik 2005 silnik 2.5T 210km mam podejrzanie dobra oferte w moim miescie jest tylko jedno ale, sprzedajacy mowi ze zejdzie 500zl bo turbine trzeba przeczyscic bo czasami silnik szarpie. Jakie jest prawdopodobienstwo ze chce mnie wrzucic na mine i zamiast 500zl okaze sie 5tys bo automat jest powodem szarpania. Mozna to jakos sprawdzic? Ewentualnie na co jeszcze zwrocic uwage? Dodam ze niedawno byl wsadzony nowy silnik i wymieniony rozrzad
#motoryzacja #samochody #volvo #volvofanclub
  • 32
@Wapler: Najlepiej to chyba do jakiegoś lokalnego speca od skrzyń, ale szkoda nerwów - Mirek handlarz albo się nie zgodzi na taką wycieczkę, a jeśli się zgodzi to zacznie drzeć ryja, że gówno się znajo i każe Ci #!$%@?ć :P olej i ewentualnie przestrzegaj znajomych, gdyby chcieli popełnić ten błąd.
@adwersarz: Ja wiem, że zdarza się, że ktoś ma Lagunę 1,9dci i mu się nie psuje, ale jednak są takie auta, które psują się częściej, albo wymagają większej uwagi, żeby się nie psuły. Jak kupujesz sprzęt wyższego ryzyka to dla bezpieczeństwa zakładasz, że ktoś o niego nie dbał i mogło się #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FPNgda: no i co z tego? OP ma brać go w związku z tym? (,) W każdym zestawieniu najbardziej awaryjnych skrzyń wymienione są właściwie wszystkie automaty Volvo, więc to raczej nie spisek przeciw szwedom, tylko jakieś choćby przybliżone dane statystyczne... Niektórym ludziom potrafiły zdechnąć po 100k przebiegu, a niektórym jeżdżą po kilkaset tysięcy, to zależy od wielu czynników.
@aksal89: Wiem o co chodzi
W tych skrzyniach często siadają sterowniki i remont wychodzi ok 1000-1500 a większość firm robi niby pełną naprawę za 5-6tys i oto mamy takie opinie jakie przedstawiłeś.
Ile to turbin zregenerowano bo problem był z ciśnieniem oleju zapchaną odmą albo wyciętym katem