Wpis z mikrobloga

Szybkie #pytanie odnośnie butów trekkingowych. Co jest "gorsze" dla butów z Gore-Texu:
A) dokładne wyczyszczenie po każdej wyprawie z użyciem np. takiego specyfiku + impregnacja
B) strzepanie szczotką najgorszego błota (już zaschniętego) i doprowadzenie buta do stanu jak na zdjęciu, a dokładnie czyszczenie np. co 3-4 wyprawy.

Dodam, że tutaj niezależnie od pogody buty zawsze są grubo uwaone błotem i nie zawsze mam szanse spłukać je od razu zanim błoto zaschnie. Zastanawiam się co jest bardziej destrukcyjne dla Gore-Texu. W końcu, jak to mówią: częste mycie, skraca życie ( )

#gory #turystyka #buty
Pobierz Aenkill - Szybkie #pytanie odnośnie butów trekkingowych. Co jest "gorsze" dla butów z...
źródło: comment_OIAevHh5uIfQCQIWtTDGelSwGtq0DPQ0.jpg
  • 6
@anty-fronda: Zawsze myślałam, że Gore-tex to nazwa ogółu - i tego co na wierzchu i w środku. Człowiek, uczy się całe życie. W takim razie co jest gorsze dla buta ogólnie - boje się, że jak zostawię takie pozasychane błoto to material będzie sztywniejszy i łatwiej się uszkodzi, czy coś. Z kolei takie częste czyszczenie wymaga lekkiego szorowania, więc też nie jest to najlepsze rozwiązanie.
@Aenkill: Gore-tex to materiał oparty na teflonie, jak masz buta z goretexem, to masz buta z membrana z tego materiału, i jest ona wszyta od wewnątrz. nie wiem czy się o to da jakoś dbać. z zewnątrz masz skóre gumę i te siatki co je widać więc chyba trzeba to pielegnować jak każdy inny but z takich materiałów.
@Aenkill miękką szczotką czyścisz z grubsza a późnej wilgotną - wyciśniętą gąbką zmywasz pozostałości. Szkoda buta moczyć. Następnie elementy skórzane nacierasz tłuszczem z norek - Mink oil. Powtarzaj kiedy konieczne.