Wpis z mikrobloga

ponad 1,1k co miesiąc muszę płacić.


@Wychwalany: a i od tego sporo odliczasz, wiec realnie wychodzi 800 zł czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie.

Czyli realna korzyść to 6 miesięcy pełnego ZUS


@wojteklbn: pewnie, im mniej dla nich tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z drugiej jak nie masz odwagi to robienie biznesu nie jest dla ciebie


@Wychwalany: Kolejny rekin biznesu. Hurr durr jak nie masz odwagi wtopić 100 tysięcy to biznes nie jest na ciebie!!!!

Zrozum, że jest mnóstwo ludzi którzy mają w dupie ogromne obroty i milionowe kontrakty. Zwykła pani grażynka która chce sobie założyć sklepik z wyrobami druciarskimi, czy pan heniek naprawiający cieknące krany też mógłby założyć DG i normalnie pracować, a
Zwykła pani grażynka która chce sobie założyć sklepik z wyrobami druciarskimi, czy pan heniek naprawiający cieknące krany też mógłby założyć DG i normalnie pracować


@WesolySromek: dla nich też to 175 zł nie robi różnicy, to tylko polska mentalność, że jak muszę wydać 100 zł to nie spróbuję zarobić 1000 zł, bo mi sie wszystko nalezy za darmo i #!$%@?
dla nich też to 175 zł nie robi różnicy


@Wychwalany: Robi. Wiesz czemu? Bo jest to 175 złotych do zapłacenia bez względu na to jak biznes się będzie kręcił. I jest to 175 wydatku który nie jest absolutnie żadną inwestycja w biznes. Z resztą, jak ktoś sobie planuje robić 20 sweterków miesięcznie, które po odjęciu kosztów materiałów dadzą 1000 złotych przychodu to nawet te 175 złotych "haraczu" to ogromne pieniądze. W
po odjęciu kosztów materiałów dadzą 1000 złotych przychodu


@WesolySromek: ktoś ma jeszcze godność pracować 6 zł/godz? Najwyraźniej ten ktoś nie nadaje się do robienia biznesu i niech lepiej idzie na UoP z zagwarantowaną minimalną stawką. Ulga 175 zł i tak mu nic nie da bo prędzej czy później dojdzie do wniosku, że praca za 6 zł/godz to kpina. Robiąc na UoP możesz rozwijać prywatny biznes i wtedy nie płacisz tych składek.
ktoś ma jeszcze godność pracować 6 zł/godz


@Wychwalany: Ale zdajesz sobie sprawę że nie wszyscy mają ochotę spędzać większości życia na pracy? Może sobie ktoś taki poświęci 5 wieczorów w miesiącu na robienie swetrów i to mu wystarczy?

Nic dziwnego, że nie rozumiesz. Według ciebie życie powinno się obracać wokół pracy, a celem życia jest zarabianie pieniędzy. Przynajmniej tak w tej dyskusji wyglądasz.
Może sobie ktoś taki poświęci 5 wieczorów w miesiącu na robienie swetrów i to mu wystarczy?


@WesolySromek: a to jest co innego. Zgodze sie, że do pewnego obrotu (zwlaszcza dla home-made i własnych usług) nie powinno być w ogóle opłat. Ja mówiłem o pracy 160 h/mc.
@Wychwalany: Pomyśl, że żeby sprzedać np kilka ozdóbek na choinkę które robię w ramach hobby i dla relaksu muszę mieć DG i jestem tak damo traktowana jak osoby z normalnym dużym biznesem, który dla wielu jest głównym źródłem dochodu. To jest trochę chore.
@wojteklbn: A tak z innej beczki - jaka teraz jest droga takiej konstytucji? Już były projekty z działalnością nierejestrowaną i innymi takimi i wszystko upadło. Jaka jest pewność, że to faktycznie przejdzie i od 1 stycznia można "szaleć"? :D
Jeśli pełnowymiarowy biznes przynosi mniej kasy niż gwarantowana stawka na etacie to nie ma on sensu.


@Wychwalany: Dlaczego nie? Może po prostu ktoś ma ochotę szyć sobie w domu sweterki i sprzedawać je na targu? Czemu twierdzisz, że lepiej dla niego byłoby iść na jakiś gównoetat i robić gównorobotę tylko dlatego, że może zarobić parę złotych więcej?

Obniżenie składki na 6 miesiecy przeciez i tak nic nie da.


@Wychwalany: Oj