Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję waszej rady.
Jako typowy #rozowypasek z dość niską wiedzą sprzętową poszukuję laptopa. Własne rozeznanie w temacie jego elementów niewiele mi dało, więc liczę na wasze doświadczenie. Komputer do użytku codziennego ale z podkręceniem parametrów na programy inżynierskie typu CAD, RFEM, Robot itd co by posłużył jeszcze parę lat w zawodzie a teraz umożliwił ukończenie studiów, #budownictwo here. Jakby odpalił ładnie Wiedźmina3 to by było wybornie, ale nie jest to obowiązkowy punkt. Może ktoś z was szukał sprzętu na podobne programy obliczeniowe, albo wie co doradzić to byłabym wdzięczna. Budżet 3-3.5k, na więcej teraz nie mogę sobie pozwolić. Zakup raczej przez internet, ewentualnie w Krakowie, także jak ktoś zna jakiś fajny sklep to też mogę zajrzeć. Sprawa raczej pilna bo obecny mój przyjaciel wkrótce chyba wyzionie ducha. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#szukamlaptopa #pytanie #komputery #laptop #niebieskipasek #krakow #studbaza
  • 16
@CsMines: Pewnie raczej hdd, nie mogę mieć wszystkiego w tej cenie niestety :/ A coś muszę teraz kupić, więc chciałam wyciągnąć w tej cenie maksymalny kompromis sprzętowy.
@reds23: Laptopy nieraz mają tylko jeden slot na RAM więc jeśli się okaże, że 4GB to mało to trzeba istniejącą kość całkowicie wymienić, tj. nie da się dokupić 4GB. Tak więc lepiej jest od razu kupić z większym RAMem.