Wpis z mikrobloga

Hej Węgierki i Węgry z tagów #excel #vba i, ciekawe czy ktoś to obserwuje, #as400 (nikt? to może #iseries ? też nikt? ok, to #systemi ! no kuźwa, niech będzie #ibm )

Od jakiegoś pół roku bawię się w łączenie "Terminal Emulator" z plikami Excela przy pomocy VBA (a dokładniej instrukcji Host Access Class Library dla Visual Basica) i muszę powiedzieć, że idzie mi to znośnie, chociaż do wszystkiego musiałem się sam dopchać i uczyć z dokumentacji na stronie IBM >>KLIK POLECAM ( ͡° ͜ʖ ͡°)<<
Jednak teraz chciałbym więcej i przenieś to z pliczku Excela na jakiś serwer i odpalać jako stronę w przeglądarce. Z tego co wyczytałem, to jest opcja pisania tego w Javie bądź ASP.NET, ale znaleźć jakiekolwiek info na ten temat to już droga przez mękę, co najwyżej sama dokumentacja komend dla języka, ale nic o konfiguracji itp. Wiem, że to strzał w przestrzeń, ale może ktoś tutaj się w to bawił i wie jak z tym ruszyć? ()

Niech jeszcze będzie #naukaprogramowania

PS. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę napisać krótki poradnik jak zacząć przygodę z łączeniem poczciwego Green Screena (a dokładniej Terminal Emulatora, jak na załączonym obrazku) z arkuszem Excela (pobieranie danych z terminala, wrzucanie danych do terminala, poruszanie się po terminalu, wyłapywanie zablokowania inputu czy odróżnianie go od system wait). Przygoda to jest niesamowita, a jaka radość gdy nagle coś na co trzeba było poświęcić godzinę robi się w 5-10 minut i wystarczy tylko wciśnięcie guziora ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz DarkAlchemy - Hej Węgierki i Węgry z tagów #excel #vba i, ciekawe czy ktoś to obserwu...
źródło: comment_Fl8Y4osumxacIyABb5DVFixRdUpVBTNs.jpg
  • 33
@Polinik: Plus sam chciałbym na początku swojej przygody natrafić na jakiś poradnik, a nie pół dnia się zastanawiać czemu się nie łączy, chociaż Stack Overflow i IBM mówi, że musi się łączyć, żeby dowiedzieć się, że biblioteki są wadliwie zainstalowane i trzeba terminal przeinstalować (°°
A światowe firmy, które działania, na skalę przynajmniej Europy, opierają na tym, są (sam w takiej pracuję ( ))


@DarkAlchemy:
Ja też. Sam lokalnie czymś takim administruję. I dlatego wiem, że to hermetyczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: Jak coś skrobniesz, to wrzuć pod #as400, może się czegoś nowego nauczę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Polinik: To mi powiedz jak to przerzucić na serwer, a nie lokalnie u użytkownika, bo Excel ma swoje odpały i czasami potrafi tak o upaść i sobie głupi ryj rozwalić. ( ) Plus update'y dla użytkowników to masakra, bo trzeba wysyłać nowy plik i liczyć, że zaczną z niego korzystać, podczas gdy strona zawsze jest aktualna. Niby można zablokować plik, że jak wersja wpisana w kodzie
@DarkAlchemy:

To mi powiedz jak to przerzucić na serwer

Nie wiem, ja nie jestem programistą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jestem od optymalizacji magazynów i procesów magazynowych + ogarnianie tego w WMS, a że nasze WMSy chodzą na AS400 to jestem lokalnym adminem.
Tzn. byłem, bo od jakiegoś czasu jestem od wdrażania nowego WMSa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DarkAlchemy: Rozumiem, że chcesz porzucić Excela, ale jak nie będzie takiej możliwości to zainteresuj się auto-aktualizującymi się makrami w formie Excel add-in. Ja przygotowałem u siebie pakiet dodatkowych narzędzi jako plik .xlam i każdy zawsze ma aktualną wersję dodatków która sobie wisi na serwerze
@Polinik: to tylko pytanie, czy branża AGD? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@JanKremovski: .xlam to za mało, bo w pliku mam 4 różne zakładki, każda od innego zadania, zbiera dane z kilkunastu ekranów terminala, do tego potrzeba kodu i w ogóle masakra, .xlam nie zadziała. Myślałem o pliku, który będzie po prostu uruchamiał plik z serwera, ale wtedy pojawia się problem taki, że każdy ma ten sam