Wpis z mikrobloga

#transport #tir #prawopracy #bekaztransa #spedycja

Urwałem lusterko w Man TGX za które zostałem obciążony :(

Ciasno, wąsko na załadunku urwałem lusterko boczne :( dokładnie pękły dolne mocowania obudowy (lustra całe, podgrzewanie działa, sterowanie również). Zbiegiem okoliczności w tym samym czasie inny kierowca również miał kolizję gdzie poszło całe lustro ale mocowania zostały dobre.

W ramach naprawy założyli mocowania od starego lusterka i wszystko ok.
Do drugiego auta zamówili zamiennik który zamontowali.

Dziś dowiedziałem się że jestem obciążony za uszkodzenie lustra w kwocie wartości zamiennika który kupili.....

Firma idiotów. z tego zamiennika żadnej części nawet nie użyli do naprawy ..
  • 14
@przypadkowylogin: koszt naprawy jeszcze mógłbym przełknąć ale najbardziej wkurzył mnie fakt że przekazałem osobie odpowiedzialnej za stan techniczny że stało się to w miejscu "słabym" do jazdy. ciasno, nie ma miejsca na zestaw . Kierowcy którzy tam byli wszyscy zgłaszali że brak warunków na zestaw. Techniczny skontakował się z spedytorem a on że nikt tam nie miał problemów. nie było nic zglaszane. NOSZ k**** jak z takimi ludźmi pracować.

Jeden z
@xspeditor: czyli z perspektywy kierowcy lepiej jest rozwalić pół samochodu wyłączając go chwilowo z eskploatacji bo wtedy jest bez konsekwencji. zrobisz mała szkodę i buch kasę Ci zabiorą.

robota tez spoko. chłodnia , same nocki. w 15h ciężko się wyrobić załadunek przez kierowcę często w trybie bez karty tzn OUT. i pensja 4k
@xspeditor: pytanie gdzie znaleźć normalną firmę? wszędzie gdzie słyszę to patologicznie jest w transporcie :(. W obecnej firmie 1-sze o czym się pytalem przy zatrudnieniu to informacja czy jeździmy całkowicie legalnie. Zapewniali że tak rzeczywistość okazuje się zupełnie inna.

BTW moim zdaniem wina starych kierowców którzy nauczyli spedytorów magnesów, załadunków bez kart :(

Jak możesz to podeślij mi informację na firmy chłodnie gdzie jest pełny legal : ) woj. opolskie, łodzkie,