Wpis z mikrobloga

Co powiecie na jedno państwo europejskie?
W końcu odwieczne polackie marzenia o potędze i mocarstwie stałyby się rzeczywistością, a nie fantazją lub urojeniami. Zarobki by się trochę zrównały, wiadomo stopniowo i nie od razu, ale jednak. Skończyłoby się w końcu to całe babci sranie, co o nas powiedzą gdzieś tam we Francji, a co też brukowiec niemiecki o nas napisał i jak śmiał. Gówno by to kogo już obchodziło. Te wszystkie kompleksy byłyby zabawnym wspomnieniem przeszłości. O tym, czy obozy były polskie, niemieckie, hitlerowskie czy kosmiczne, debatowaliby merytorycznie historycy i nikt nie miałby bólu dupy, bo już nie miałoby to wpływu na rzeczywistość.
Na różne tematy dotyczące polityki europejskiej Polacy (polscy politycy) mieliby wpływ bezpośredni, a nie na zasadzie pomstowania i wymachiwania piąsteczkami na to, co też kanclerz Niemiec wywinął.
Wygrywalibyśmy na luzie igrzyska olimpijskie.
Potężna armia europejska może nie przebiłaby amerykańskiej, ale nie każdy kraj musi być gospodarczo nastawiony na zbrodnie wojenne. Jednym głosem można by przeciwstawiać się jakimś chorym "instalowaniem demokracji" na innych lądach, co kończy się niezliczonymi ofiarami, uchodźcami i kryzysem imigracyjnym.
USA czy Chiny mogłyby tak naprawdę possać pęto. Europa byłaby najbogatszym krajem i największą gospodarką świata.

Oczywiście, byłyby też wady. Trzeba by się dostosować do różnych decyzji, niektóre z nich pewnie by się nam nie podobały. Obecnie można je zablokować, w Zjednoczonej Europie już będzie trudniej. Każdemu nie dogodzisz.
Summa summarum, wydaje się, że taka może być w końcu potrzeba czasu. I tak świat w tych czasach wygląda tak, że dziś jesteś u rodziny w Radomiu, jutro w robocie w Stoke, a w weekend zwiedzasz Paryż. A twoja dupa ubogaca się kulturowo na Erazmusie.
Co myślicie?

#europa #uniaeuropejska #4konserwy #neuropa #polska #ankieta
Pobierz bolo1 - Co powiecie na jedno państwo europejskie?
W końcu odwieczne polackie marzeni...
źródło: comment_CfIzZ0ilw9di3ppukh67xmuuMoYTvIzl.jpg

Czy jesteś za jedną Federacją Europejską?

  • Tak 34.9% (176)
  • Nie 65.1% (328)

Oddanych głosów: 504

  • 46
to by się porobily województwa będące obecnymi krajami :P


@Wsciekle_piesci_meza: O to się nie bój. Zostałaby Republika Polska ze swoim lokalnym parlamentem i województwa pewnie też. Akurat na rozmaite parlamenty, samorządy, urzędy to zawsze znajdą się chętni.
@bolo1 ""nie byłoby podziałów na nad- i podkraje.""

Jak chcesz tego dokonac? Wprowadzisz komunizm i zabierzesz jednym i dasz drugim?

Jezeli jestes dorosly i myslisz,ze:

-40 milionowy kraj produkujacy cebule,jablka,palety i srubki do volkswagenow bedzie rowny:
-80 milionowemu wysoko-rozwinietemu krajowi bo:

Tak chcemy,wszyscy mamy cieple serduszkai jestesmy "fajni",wiec tak bedzie,to przeciez lognicze(#pdk)( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jestes..naiwny( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thalotor:
1. III Rzesza była krajem totalitarnym z jednym wodzem i jedna partia
2 III Rzesza stworzyła fabryki zakłady do mordowania ludzi
3. III Rzesza mordowała ludzi
4. III Rzesza napadała i ograbiała inne kraje
5. III Rzesza wprowadziła prawo pozwalające na eutanazje własnych cywili (niepełnosprawnych, ułomnych genetycznie i tak dalej)
6. III Rzesza nie respektowała miedzynarodowych traktatow
7. III Rzesza torturowała ludzi
8. III Rzesza zaganiała ludzi do gett i
Wymyslmy wspólny język, może nowy alfabet... Ja jestem dumny z tego że jestem Polakiem, ba-mysle że max 20 lat i UE się rozpadnie. była wojna po suwerenność i niech tak zostanie. Nie da się pogodzić tyłu narodów, a sam fakt ciapatych 'niby imigrantów' sprawi że Niemcy zaczną się jeszcze polskiego uczyć
@bolo1 @TchorzliwyLew: Ja jestem za, UE zawsze mi się kojarzyła pozytywnie z Cesrstwem Rzymskim. Było wiele narodów, ale każdy cenił obywatelstwo. W czasach świetności było brak wojen i groźnych podziałów wewnątrz organizmu. Cała struktura takiego organizmu była podziwiana przez wieki.
Teraz na przykład narzucają pewne standardy ogólnoeuropejskie co uważam za pozytywne (np. emisja - smog w naszym kraju bardzo dokucza). Narzucenie jednego standardu ładowarek itd. Decyzje podjęte w UE, które wpływają
Nie. Bo mamy wiek XXI, a nie XX. Spoiwem Europy powinna być współpraca gospodarcza, z zachowaniem swojej odrębności kulturowej i prawnej przez państwa.


@Najzajebistszy: No akurat nacjo-zjebów mało interesuje współpraca gospodarcza. Przy okazji I wojny światowej europa była w prosperity i jakoś nie #!$%@?ło. Mówienie że dzisiaj coś takiego się nie stanie to bełkot.
@rzbiquwt: Przecież masz prosty przykład - NRD i RFN.
Co do produkcji, to Polska (i enerdówek pewnie też) za komuny produkowała wszystko włącznie z mikroprocesorami, a jednak coś nie pasowało.

@inkognito: @TchorzliwyLew: No trochę to jest niekonsekwentne, bo ostatnio często słyszę o tym, jakoby imigranci spoza Europy zagrażali "cywilizacji europejskiej i jej wartościom". To w końcu jest jakaś wspólnota, czy nie?
Akurat jeśli chodzi o sztuczne tworzenie jakiegoś nowego
Plusem rozdrobienia Europy wydaje mi się to, że różne kraje mogą prowadzić różną politykę podatkową, prawo itd. i każdy obywatel państw UE może sobie wybrać, który kraj mu bardziej odpowiada i gdzie lepiej by mu się żyło. Po połączeniu, taka możliwość by zniknęła.
Tyle, że i tak coraz więcej regulacji jest wspólnych.
@saunter myślę właśnie ze te dwa stwierdzenia to duża różnica. Ja np. Jestem dumny z tego że jestem Polakiem a jednocześnie nie jestem dumny z tego że jestem europejczykiem. Jest mi przykro że Europa idzie w takim kierunku politycznym.
Przecież masz prosty przykład - NRD i RFN.


@bolo1: Ale,to jeden podmiot na sekunde(w perspektywie dziejowej) rozbity na 2 częsci,słaby przykład.

Co do produkcji, to Polska (i enerdówek pewnie też) za komuny produkowała wszystko włącznie z mikroprocesorami, a jednak coś nie pasowało.


@bolo1: Znowu nietrafiony przykład.
Jak można porównywać komunizm,gdzie na siłę produkowaliśmy coś co w warunkach wolnego rynku nie miałoby racji bytu,bo było np badziewne.

Skupiłeś się na
@inkognito: Polska też została w sztuczny sposób stworzona ponad 1000 lat temu w drodze łączenia organizmów plemiennych, a konkretnie ich podboju przez plemię silniejsze. Spoiwem, które konstytuowało nowy kraj i "naród" na arenie międzynarodowej była nowa, siłą narzucona religia.
Teraz odbyłoby się to bez porównania łagodniej, bo nie byłoby żadnych podbojów i nikt by nikogo nie zmuszał do porzucania swoich wierzeń i kultury.

Oczywiście to wszystko spekulacje, ja nie mam nic