Wpis z mikrobloga

Dane z dzisiaj z polskiej gospodarki: Produkcja przemysłowa, październik 2017 - 12,3 proc r/r; sprzedaż detaliczna 8,1 proc r/r.
Ku pamięci Michała Stopki i jego bloga. Jakieś rok temu dzięki neuropkom każde jego znalezisko lądowało w gorących na głównej z tysiącami wykopów. Głównie dlatego że prognozował krach gospodarczy w Polsce i krytykował Morawieckiego.
Gdy próbowałem oponować pod tymi jego wpisami i gdy wykazywałem jego oczywiste błędy poznawcze (np. trzymania się cykli gospodarczych Kondratiewa, które od czasu masowego druku pieniądza nie działają) dostawałem po 200-300 minusów przy każdym komentarzu.
Neuropkom się ogólnie wydaje że są w stanie w zależności od potrzeby zaplusować kłamstwo albo zaminusować rzeczywistość. Ale oliwa zawsze wypływa na wierzch.
#polityka #4konserwy #ekonomia
Thorkill - Dane z dzisiaj z polskiej gospodarki: Produkcja przemysłowa, październik 2...

źródło: comment_3HLzO5lmviesz1DQlEi4g066CVdXk0HL.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@krzychol66: Bzdury osoby, która nie ma zielonego pojęcia o finansach i ekonomii. Morawiecki teraz nie może już "ukrywać deficytów po różnych agencjach" - UE na to nie pozwala. W sumie "agencje" od ukrywania długu raptem były dwie: FUS i Krajowy Fundusz Drogowy.
  • Odpowiedz
@Thorkill: 500+, obniżenie wieku emerytalnego, utrzymywanie węglowego imperium xD, podwyższanie podatków i plany kolejnych, inflacja na żywność ok. 10%.

To jebnie, a to, że Michał się pomylił? Znajdź mi analityka finansowego który jest nieomylny, nie ma takich. Chodzi o to by w dłuższym okresie się nie mylił, i tak będzie bo raczej łebski z niego gość.

Grecja prawie do końca wyglądała w miarę ok, miała wysokie oceny od agencji ratingowych, wyższe
  • Odpowiedz
@bart_212: Wiesz teraz to sobie może pisać że miał racje bo coś przewidział dwa miesiące temu. Dwa miesiącu temu już praktycznie wszyscy ekonomiści w Polsce pisali że to będzie dobry rok i czwarty kwartał może być najlepszy.

To jebnie


@staryalejary11: No to bierz shorty na indeksie banana i będziesz zarobiony.
  • Odpowiedz
daj jakieś konkrety.


@bart_212: Znajdź sobie wszystkie jego wykopane tutaj z płomieniem wpisy sprzed roku. Z pażdziernika, listopada i grudnia. Przecież wtedy tygodnia nie było na wykopie żeby jego wpis nie wylądował na głównej.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Jak coś podrzucisz to przeczytam bo nie chce mi się szukać. Nie wiem dokładnie jak było z tym końcem świata, ale cykl 10 letni mu wyszedł całkiem dobrze :)
  • Odpowiedz
Bzdury osoby, która nie ma zielonego pojęcia o finansach i ekonomii.


@Thorkill: Chciałbym, żeby tak było, nawet na potrzeby wypoku mógłbym tak zostawić. Ale nie.
Nie chcę osoby dekonspirować - niemniej wiem, że ma prof przed nazwiskiem i zawodowo zajmuje się ekonomią właśnie.
  • Odpowiedz
zawodowo zajmuje się ekonomią właśnie.


@krzychol66: Nie chce go za bardzo obrażać. Ale w tym linku co wrzuciłeś brzmi jak paranoik i w sumie półgłówek. No i poza swoimi podejrzeniami nie przedstawia żadnych dowodów.
  • Odpowiedz