Wpis z mikrobloga

Deepin environment jest według mnie naprawdę pięknym środowiskiem z ogromnymi predyspozycjami. Jest to zdecydowanie najlepsze dla mnie środowisko pod względem wyglądu i sposobu używania jakie miałem okazję testować. Jedynym minusem to błędy, a mianowicie:
- nie wyświetlają mi się czasami ustawienia (gdy poczekam lub przeloguje się działa wszystko ok)
- czasami błędnie są rysowane okna (po ostatnich aktualizacjach wydaje się być już wszystko dobrze, poza opóźnionym przenoszeniem aplikacji między wirtualnymi pulpitami - błąd jedynie na podglądzie, więc nie ma dużego znaczenia)
- deepin color picker się strasznie buguje (czasami po prostu znika)
- kalendarz najlepiej sobie zastąpić jakimś innym; jest ładny, ale brakuje mu funkcjonalności

Poza tymi błędami jest wiele gromnych plusów, takich jak dla przykładu:
- deepin screenshot
- deepin file manager (najlepszy file manager jaki używałem do tej pory)
- genialny wygląd
- prostota w używaniu, każdy laik sobie poradzi bez żadnych problemów z rzeczami, z którymi na innych środowiskach czy systemach (poza maciem, nie wiem jak tam to wygląda) miałby problem i musiałby przeszukiwać pół systemu lub googlować.

Przez błędy z panelem ustawień (korzystam z niego średnio kilka razy dziennie ze względu na kwestie audio, a nie chce mi się robić tego przez konsole) zastanawiam się nad powrotem na xfce lub wypróbowaniem lxqt.

#pokazpulpit #linux
Pobierz P.....u - Deepin environment jest według mnie naprawdę pięknym środowiskiem z ogromny...
źródło: comment_WiPlib2btoAhKbMjsrVv8yYrsBKhtz7A.jpg
  • 4