Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki problem. Router sąsiada dwa piętra wyżej widać u mnie z sygnałem w okolicach -42 dBm (mój router, który jest za ścianą -69 dBm). Poza tym jeżeli tylko jego channel jest blisko mojego, to mi gubi mnóstwo pakietów (ping do routera skacze). Czy to jest normalne? Czy jego router nadaje zgodnie z prawem?
#wifi #krakow #internet
  • 18
@ukasiu: tak, może tak być, jeśli twój router stoi za żelbetową ścianą, a router sąsiada widzisz przez strop lekkiej konstrukcji. Utrzymuj swoje wifi na kanale odległym od tego sąsiedzkiego i tyle.
@ukasiu: jeśli sąsiad z tych normalnych, to może z nim zagadaj i poproś o wyłączenie trybu auto, może nawet o zmniejszenie mocy. A jeśli nie - postaw sobie drugi AP, po drugiej stronie ściany. Albo przejdź na 5GHz
@ukasiu: Masz 1W do dyspozycji :D Skręć sobie ten router bo pewnie łapie za dużo syfu. Albo jak jest skręcony to przywal mu max niech się sąsiad ogarnie :D
Ekspertem nie jestem ale może napiszesz konkretnie o co Ci chodzi abym nabył trochę wiedzy?


@RobaxX: fale radiowe a dokładnie snr czyli stosunek sygnału do szumu. Podnoszenie mocy powoduje efekt odwrotny w wielu przypadkach. Dlatego powinno sie dobierać moc optymalną do warunków i zysku anteny.
@cysiekw: Bez uszczypliwości, zwróciłem uwagę, że skoro ma 1W to jest duża szansa, że zbędnie nadaje z taką mocą i jej zmniejszenie może dać pozytywny efekt. "Przywal mu max" to takie żartobliwe rozwiązanie było, które na pewno nie rozwiąże jego problemu ale wkurzy sąsiada jak to w zwyczaju mamy robić w Polsce. Najlepsze rozwiązanie to dał jednak @Jarek_P po jak się somsiady umówią na skrajne kanały na stałe to problem powinien