Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem i już mi się kończą pomysły - może pomożecie.

Co jakiś czas w sieci WIFI mam skoki pingów między moim PC, a routerem. Z pingów 1-2ms robi się na chwile 700ms i trochę mi to przeszkadza szczególnie w grach online. Z racji, że mam mieszkanie w bloku to sprawdziłem czy moja sieć nie nakłada się z innymi, kombinowałem z siłą sygnału i nic.

Nie mam możliwości połączenia komputera z routerem poprzez kabel i zostaję skazany na WIFI. Macie może jeszcze jakieś pomysły co mógłbym poprawić? Poniżej wrzucam schemat mieszkania i rozstawienia sprzętu.

Będę wdzięczny za pomoc.

#internet #wifi #router #pytaniedoeksperta
bielas05 - Mirki mam problem i już mi się kończą pomysły - może pomożecie.

Co jaki...

źródło: comment_0TCiyUoUBNFHtbuPq8He6eQrnx6xchQC.jpg

Pobierz
  • 13
@bielas05: Na wifi skoki pingów w 2.4GHz w bloku gdzie masz 15 sieci które się nawzajem zakłócają to całkowita norma. No chyba że nie masz żadnej sieci w okolicy do AP podłączone jest tylko jedno urządzenie to wtedy ping musi być stabilny, ale tylko do twojej bramy bo co się dzieje dalej już nie masz wpływu.
@bielas05: Jaki poziom sygnału w dB w miejscu gdzie masz komputer? Zapuść równolegle ping do bramy i gdzieś do internetu i obserwuj. Wifi analizerem sprawdzałeś w miejscu gdzie router i komputer tak?
Skoki do bramy i Internetu występują w tym samym momencie.


@bielas05: Więc problem nie występuje u ciebie. Zgłaszaj do ISP to ich router a one miały takie problemy.