Wpis z mikrobloga

Wczoraj oglądałem do trzeciej w nocy Ojca Chrzestnego II, nie wiem który to już raz. Może piąty, może dziesiąty. Naszły mnie #przemysleniazdupy Co się stało z kinem że obecnie zalewają nas same gówno filmy. To jest niesamowite że przez ostatnie X lat, nie widziałem żadnego dobrego, nowego filmu, który można by oglądać klika razy i za każdym razem czuć emocję, wpatrywać się w ekran z napięciem (mimo że zna się fabułę na pamięć), dostrzegać rzeczy których przez pierwsze kilka obejrzeń się nie widziało, podziwiać grę aktorską. Wszystko co aktualnie wypluwa kino, jest tragiczne, złe, fatalne w pojedynczych przypadkach, akceptowalne. Raz na klika wizyt w kinie nie czuje rozczarowania, ale nawet na torturach nie potrafił bym podać nazwy "nowego" filmu przez który warto skrócić sobie sen o 3 godziny, gdy pokazują go piętnasty raz w TV.
#kino #kinematografia #film #filmy
tamto-to-tamto - Wczoraj oglądałem do trzeciej w nocy Ojca Chrzestnego II, nie wiem k...

źródło: comment_XATtH7rm4esuekuEkJ1fwVKt9bGk4ljb.jpg

Pobierz
  • 29
@tamto-to-tamto:

Wszystko co aktualnie wypluwa kino, jest tragiczne, złe, fatalne w pojedynczych przypadkach, akceptowalne.


Bzdura. Zwyczajnie nie oglądasz dobrych filmów.

W ogóle całą opinię budujesz na emocjonalnym związku z JEDNYM arcydziełem, zapominając że w takich latach 70 z których jest Ojciec Chrzestny II, wychodziło więcej badziewia niż teraz xD
W kinie zawsze była kupa gówna i z rzadka trafiała się perełka. To normalne że jest więcej perełek jak patrzysz na przedział 20 lat niż jak patrzysz na ostatni rok lub co na bierząco wychodzi. A już porównywanie z filmem uznawanym powszechnie za arcydzieło jest nieuczciwe, bo takie coś zdaża się może raz na dekadę i to w każdym medium.
@furia_narasta: Thor Ragnarok (pozostałe filmy marvela to kupa)...eeee....hmmm...właśnie to jest to o czym pisałem. Thora pamiętam, bo widziałem go ostatnio w kinie, za pół roku i o nim zapomnę. Film który widziałem i w kinie i w TV to wspomniany przez @lukasz-lux: Interstelar i Bondy z blondynem.
@NieBojeSieMinusow: dał bym ci minusa. Weź mi wymień z 5 filmów dla których warto zarwać noc. Może coś mnie ominęło. Choć podejrzewam,
@tamto-to-tamto: Zaproponuję kilka, ale wiadomo, nie każdemu mogą takie gatunki odpowiadać. Dla mnie na pewno były to filmy ciekawe, które do teraz zapamiętałem. Kolejność zupełnie przypadkowa, do tego zupełna mieszanka gatunków:
Hunt for wilderpeople
Memento
What we do in the shadows
Housebound
Prestiż
Whiplash
Jak zostać królem
Donie Darko

Więcej sobie nie mogę teraz przypomnieć. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że teraz seriale są na naprawdę wysokim poziomie i niektóre
@Gaya_Deguchi: właściwie nie oglądam tylko horrorów, no i koreańskich melodramatów ( ͡° ͜ʖ ͡°) na wszystkie inne gatunki jestem otwarty. Choć wiadomo że ja bardziej wybuchy i lasery, a różowy wyciskacze łez. Rzuć ze dwa tytuły które ostatnio ci się spodobały, chętnie sprawdzę.
@NPrBaz:
Hunt for wilderpeople - sprawdzę
Memento - widziałem, dobre, ale to jest starsze niż 3/4 użytkowników wykopu.
What we do in the
@tamto-to-tamto: Housebound bym określił czarną komedią. Horror to może mógłby być, gdyby inaczej to zmontować a bohaterka zachowywałaby się jak idiotka- na szczęście tak nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A Donnie Darko jest na pewno nietypowym filmem, po którego obejrzeniu siedziesz I myślisz- "co tu się #!$%@? właśnie stało?" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale polecam wtedy obejrzeć drugi raz, albo -jeśli chcesz
ja bardziej wybuchy i lasery, a różowy wyciskacze łez


@tamto-to-tamto: buty by ci spadły jakbyś zobaczył jakie ja #!$%@? filmy oglądam
wytrwasz Jednopokojowe mieszkanie albo Zabawmy się w piekle albo Sukiyaki Western Django to pogadamy :D

najczęściej oglądane gatunki:
Komedia, Komedia rom., Thriller, Komedia kryminalna, Sensacyjny, Horror, Dramat, Akcja-Sci-Fi, Akcja, Fantasy-Przygodowy
melodramatu brak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i zanim wytkniesz komedie romantyczne, jest ich 99 na 1931
@tamto-to-tamto kultura popularna robi sie co raz bardziej popularna, co oznacza ze co raz wiekszy udzial wśród odbiorców kultury stanowią idioci. pod nich trzeba robić chlam, bo lepiej sie sprzedaje, a wymaga mniej wysilku.