Wpis z mikrobloga

W sumie to uważam że rząd, niezależnie jaki powinien przyjąć następujący wariant rozwoju; zapowiedzieć podniesienie pensji minimalnej do 3500zł brutto w ciągu najbliższych 4 lat, nigdy nie dopuścić do socjalu jak 500+ lecz stworzyć aktywne ośrodku pomocy społecznej które by docierały do regionów gdzie jest skrajny problem bezrobocia i gdzie ludzie potrzebują pomocy i które by zbierały hajs z całego świata na takową pomoc, i na końcu wpakować grube miliardy w rozwój tych regionów przez tworzenie choćby nowych biedronek [jak w niemczech lidla czy kauflanda]

#gospodarka #ekonomia #polska #polityka
  • 33
@gwynebleid: to jak ty chcesz cokolwiek zmienić skoro według was każda propozycja zmian na lepsze to bzdury? nawet #!$%@? legalne drukowanie pieniędzy na pensje ze świadomością tego że wyżej jak minimalna niemiecka się nie podskoczy bo to nie ma sensu? skąd chcesz geniuszu wziąć pieniądze na wyższe wynagrodzenia w tym kraju? jaja sobie #!$%@? ze mnie robisz?!
@gwynebleid: ty jesteś serio tak #!$%@? że nie umiesz czytać o czym mówię? to ty masz 8 lat

drukowanie hajsu na pensje przyczyni się bezpośrednio do zwiększenia kapitału inwestorów plus ludzie w końcu dogonią poziom zachodu, ale hurr durr ekonomia, ile bym dał by was wszystkich zabić na tej planecie dla świętego spokoju bo jesteście takim gównem że to przechodzi wszelkie pojęcie
zakładając że zalegalizuje się druk kasy to wszyscy wychodzą na plus 1. inwestycje nie muszą się ograniczać bo inwestorzy nie muszą patrzeć na wydatki 2. ludzie mają pewność zatrudnienia i równą jakość życia TYLE
@paul-brower:
Widzę ,że tylko hejt na Ciebie leci a co by nie bylo chcesz dobrze. Zamożność kraju świadczy o tym ,że każdego NAWET KASJERKE stać na wakacje,odłożenie i zaspokojenie podstawowych egzystencji. Wyleczyłem się z korwinizmów odnośnie braku pensji minimalnej, bo nawet Adam Smith o tym pisał. Ogólnie Polsce brakuje przez cały czas kogoś na wzór Erharda kogo miały Niemcy. Po prostu, obniżenie VAT'u do 15% stopniowo przez kolejne lata,obniżenie PIT'u,obniżenie podatku
@kryniow: jeśli nie trollujesz to piękny post, i prawda jest taka że ludzie MUSZĄ mieć pieniądze na życie, bo na tym polega cywilizacja, po prostu, a wymogi co do jakości życia dyktuje tzw. pierwszy świat
obniżenie VAT'u do 15% stopniowo przez kolejne lata,obniżenie PIT'u,obniżenie podatku dochodowego,prywatyzacja NFZ, zaprzestanie przymusowego składkowania ZUS'u


@kryniow: przecież to skrajny korwinizm w porównaniu do mainstreamu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xetrov:
Nie wydaje mi się, nigdzie nie napisałem o kwocie wolnej 1mln/miech jak to chce Korwin. Czytaj ze zrozumieniem ,że stopniowe obniżanie czyli za x lat doszłoby to niskiego VAT'u natiomiast z roku na rok powinno się obniżać jakiekolwiek podatki zostawijąc więcej kasy dla obywateli. Jak chcesz znieść biedę socjalizmem i ustawą to śmiało( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czytaj ze zrozumieniem ,że stopniowe obniżanie czyli za x lat doszłoby to niskiego VAT'u natiomiast z roku na rok powinno się obniżać jakiekolwiek podatki zostawijąc więcej kasy dla obywateli.


@kryniow: no to przecież napisałem, realne obniżenie (bo znając przebiegłość obecnego rządu zrobiliby podstawową stawkę VAT 10%, ale tylko do zakupów na 100 pln rocznie, a reszta na 30%) jakichkolwiek podatków nie pasuje do żadnego ugrupowania mającego znaczące poparcie.

Zresztą nawet dryfując
@xetrov:
Polską rzadzą po prostu ludzie którzy nigdy nie powinni z rządzeniem państwa mieć do czynienia. System w obecnym stanie to kolesiostwo i krętactwo kolejnych rządów. Potrzebna zmiana ordynacji, wykorzystywanie siły roboczej jaką są Ukraińcy,pragmatyzm w działaniu,poprawa szkolnictwa i z roku na rok przekazywanie coraz więcej kasy obywatelom. Tyle generalnie...
@xetrov:
Ja nie rozumiem dlaczego nie powiela się sprawdzonych wzorców. Normalnie #!$%@?@# mnie bierze na to co się dzieje przez ostatnie 25 lat, nabudowali państwowych szkół zawodowych o śmiesznym poziomie w momencie gdy mamy źle wyedukowaną klasę średnią. Zadłużanie kraju na wszelkie możliwe sposoby, brak pragmatyzmu w organizowaniu mistrzostw,budowaniu lotnisk tam gdzie ich nie powinno być. Dodatkowo dopiepr@#anie polskim przedsiębiorcom np. podwyżając VAT w wigilie NO KUR gdzie ten zdrowy rozsądek.
nabudowali państwowych szkół zawodowych o śmiesznym poziomie


@kryniow: sposób na ukrycie ówczesnego bezrobocia, zobacz kiedy był szczyt tworzenia PWSZtów i jakie były wtedy statystyki.

Zadłużanie kraju na wszelkie możliwe sposoby


@kryniow: bo spłacać będą następcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś kto zdrowo myśli,dba o swoich rodaków to nie robi im kuku po przerwie światecznej z skarbówką odnośnie przeprogramowania kas fiskalnych


@kryniow: walka z wrogiem klasowym