Wpis z mikrobloga

@Lisiu: nie kolego. Właśnie to problem z ludźmi takimi, jak autor tekstu, dla których WSZYSTKO co związane z przywiązaniem do kraju = faszyzm. Każde poparcie dla skutecznego aparatu państwowego - faszyzm. Każde niezadowolenie z demokracji - faszyzm.
Na tej zasadzie każdy objaw poparcia dla polityki socjalnej to już maoizm albo bycie fanem Pol-Pota. Bzdura i tyle.

Ja udzieliłem odpowiedzi wolnorynkowych, ogólnie projednostkowych, a i tak wyszło, że jestem "walking with fascists",
@Lisiu: ufff, zrobiłem test jeszcze raz i jestem tylko w 32% faszystą, więc nie jestem faszystą. Wcześniej miałem 2% więcej. Ale nie jest się "częściowo faszystą", albo się faszystą jest, albo nie. Można mieć w pewnych kwestiach po drodze, ale jeśli w choć jednej kluczowej kwestii jesteś przeciwko - to nie jest już faszyzm.
Teraz łagodniej podszedłem do ludów, które gówno osiągnęły w historii, bo w sumie cholera wie, co autor
@Pantokrator Właśnie w tym teście chodziło o to żeby sprawdzić w jakim stopniu twoje poglądy są zgodne z tą ideologią. Faszyści nie mają monopolu poszczególne poglądy i zgadzanie się z niektórymi z nich nie oznacza że ta opinia jest wyłącznie faszystowska.
Mi wyszło aż 65% a uważam się bardziej za pro narodowego libertarianina.
@Lisiu: tyle, że ta zgodność była totalnie błędnie interpretowana i opisywana, autor robi z ludzi totalnie niebędących faszystami faszystów i w tym jest problem.
A faszyzm ma pewne wymagania, bez których to żaden faszyzm nie jest. Więc wbrew temu, co autor tam wymyśla, człowiek mający w 65% poglądy spójne z faszystowskimi, nadal faszystą nie jest nawet w 1%.