Wpis z mikrobloga

Mircy, szukam auta rodzinnego, proszę pomóżcie. Najważniejsze dla mnie to:
- 3 niezależne siedzenia z tyłu (na 3 foteliki)
- silnik min. 1,5 (żeby w trasie na full załadowaniu nie zmulał)
- cenowo do ok. 80tys (leasing)
- używane lub nowe
- 3 rząd siedzeń nie wymagany

Ze wstępnego rozeznania to S-Max wydaje się najlepszy (cenowo trochę sporo). Biorę jeszcze pod uwagę Citroena C4 gp.

#motoryzacja #samochody
  • 25
@zielone_szekle
@ksiak
Espace już za duży bus :)
Scenic wydaje się ok. Ale silnik 1,6 130 km (patrząc na rocznik 2016) nie za mały ? Jak z awaryjnoscia tego auta ? Teraz mam clio grand toura 1,2 100km i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego silnika w aucie takim jak scenic +5 osób i bagaże na pokładzie :)
Mieliście styczność z s-maxem, citroenem C4?

@Smieszek_Poza_Kontrolo pacyfica i routan to chyba przerazi moja
@ksiak C4 można dostać z motorem 1,6 155km benzyna. Citroen przyciąga ceną, patrząc na konkurencję, wyposażenie i i rocznik wyszedł by chyba najtaniej - tylko dlatego go biorę pod uwagę :)
@ksiak właśnie w tej kwestii jestem totalnie zielony i niezorientowany :/ nigdy się specjalnie tym nie interesowałem. Mam wybiórcze info z internetow -tyle. Myslisz że 1,6 da radę ? Miałeś styczność z tym autem ?
@groniu: chodzi o to, że silnik 1.6THP jest bardzo wadliwym silnikiem i jest z naprawdę sporo problemów. Chcesz to kupisz, Twoje pieniądze, ja bym jednak nie podjął tego ryzyka. Co ciekawe 1.2THP nie ma takiego problemu. Oczywiście w ASO Ci powiedzą, że wszystko jest już ok, że poprawili błędy - nic z tego poczytaj na forach a sam zrozumiesz. Niestety koncern PSA (Citroen/Peugeot) przez ten silnik niestety nie ma dobrych mocniejszych
@groniu: niestety nic nie wiem na ten temat. Pamiętaj jednak, że bardzo dużo nowych silników ma w instrukcji wpisane zużycie nawet do litra oleju na każde przejechane 1000km. Tak więc proponuje to również sprawdzić przed zakupem samochodu.
@klark patrzyłem :) auto super - minivan przerobiony na suva rodzinnego z 3 fotelami. Byłbym skłonny trochę dołożyć ale tam silnik benzynowy jest tylko 1,6 o którym rozmawiamy.... wtedy tylko diesel -ale cenowo od 130k..