Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #indiepop #indierock #paniladniespiewa

Cathy Dennis - That Is Why You Love Me

znowu przylgnęła do mnie do mnie niezwykle zjawiskowa istota. wszystkie znane triki, sprawdzone kroje, lubiane kolory, akordy grające z moim sercem w songpopa i co najważniejsze - produkcyjny kunszt nie wytrzymujący próby czasu. i twój majestat, niezrozumiały przez wszystkie mijające cię miernoty.
tylko wtedy wiem, tylko wtedy wiesz, że nic, że nikt nie kłamie i nie robi niczego na pokaz. inni nie istnieją. przepadli w moim cieniu. do tego dążysz podświadomie w naszych snach, zrzucamy łańcuchy, ja staje w twojej obronie i pokazuje im złoty zegarek na lewej ręce pytając - wszyscy na raz czy pojedynczo?, ty udajesz, że to ci nie imponuje, a ja wiem, że jest inaczej.

gdybym spotkał cudotwórce, który może cofnąć czas, to nie zrobiłbym tego co gotów jest zrobić każdy z zagubionych tego świata, mimo, że mam predyspozycje by zostać ich liderem. nie wskazałbym palcem na łono matki i czas narodzin. pokazałbym dokładnie to miejsce na mapie, kiedy pierwszy raz cię zobaczyłem. kiedy nie potrafiłaś mi spojrzeć w oczy i twój anioł stróż wszystko wyjaśnił za ciebie. a ja poczułem, że w tym momencie kończy się mój samobójczy maraton i zaczynamy spacer wspólnego podtrzymywania na duchu.

zrobiłbym wszystko inaczej, słuchałbym innego suflera, dałbym wybrzmieć twoim wszystkim słowom, wszystkie swoje oddałbym potrzebującym na dworcu. dokarmiłbym wszystkie twoje pragnienia, zachcianki zamieniłbym dobrobyt, rozwiesiłbym ulubione smaki na moim ciele, zdrapałbym wszystkie stare uprzedzenia ze ściany, wypiłbym każdy z twoich trujących lęków.

i pamiętaj, że nie ma przypadków. to nie przypadek, że piosenkę, którą teraz śpiewasz, napisałem właśnie ja...
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #indiepop #indierock #paniladniespiewa

Cathy Denn...