Wpis z mikrobloga

Halo użytkownicy #xiaomi albo #android . Czy ktoś z was spotkał się z takim psuciem zdjęć przez telefon? Problem dotyczy zarówno zdjęć, które były zapisane już jakiś czas temu (problem jest tylko na karcie SD) jak i świeżo zrobionych. Problem pojawił się z dnia na dzień. Po zgraniu wszystkiego na kompa, część pokazuje w miniatruce ok, a część np. na fioletowo. Po przeskanowaniu karty z poziomu kompa, wykryło niby jakieś błędy, ale problem nadal jest. I jeszcze jedno, z poziomu galerii czasem przestaje widzieć kartę. Ktoś, coś?

Telefon: Redmi 3. Wersja Miui: 7.1.3.0 by xiaomi.eu, karta: Sandisk ultra microSDHC 32 Gb.
Pobierz mrdominiks - Halo użytkownicy #xiaomi albo #android . Czy ktoś z was spotkał się z ta...
źródło: comment_gOkYZJNqrjyhCvNRzRkPuYQzE6B9C1Ua.jpg
  • 6
@mrdominiks kiedyś w Samsungu miałem problem, że aparat robił plamy na zdjęciach albo całe zabarwiał na fioletowo. Rozwiązaniem tego okazało się wyłączenie trybu automatyczny balans bieli. to błąd softu czy sprzętowy nie wiem, ważne że pomogło i dało się jeszcze korzystać z aparatu.
@Kic3k: Kartę mam od wakacji więc żadnych aplikacji na razie na niej nie było. Mam kilka pdf-ów, ale nie ma problemu z ich odczytem. Problem występuje tylko ze zdjęciami. W domu sprawdzę jeszcze z inną kartą. Niektóre zdjęcia, które w miniaturce wyglądają na "uszkodzone" po otwarciu są ok. Ale sporo jest tak jakby prześwietlonych. Teraz znów zauważyłem problem z odczytem karty. Telefon ją widzi, ale żeby zobaczyć zdjęcia trzeba wejść przez
@mrdominiks skoro na pamięci wewnętrznej wszystko działa sprawnie, to musi być problem związany z kartą, sprawdź z inną kartą i prób jej testy na komputerze