Wpis z mikrobloga

Młody 18lvl zażyczył sobie pod choinkę jakąś książkę o giełdzie, ekonomii, bankowości, finansach czy coś w ten deseń. Zajarany jest na bycie kolejnym wilkiem z Wall Street i chyba nawet już coś na giełdzie ogarnia od kiedy może (w sensie od osiemnastki). Ja w tym temacie się nie orientuję, ktoś może coś polecić?

#prezenty #ksiazki #finanse #gielda
  • 24
@maddie: Chciałem zaproponować jakieś klasyki ekonomii od których po prostu trzeba zacząć, ale zaczynam mieć wątpliwości. Może lepiej byłoby rozbudzić jego ciekawość do świata finansów poprzez ciekawsze pozycje chociażby to co zaproponował @Postronny big szort - ksiażki nie czytałem ale film bardzo ciekawy. Pewnie jest więcej takich pozycji. Big short oparty jest na faktach i jest bardzo ciekawą lekturą na mój gust. w skrócie opowiada o wielkim krachu i patologii która
@maddie: Myślę że tak. Tu już dobieraj pod to czy jarają go akcje, czy kryzys, czy coś jeszcze innego. Inwestowanie to bardzo szeroki temat, i najłatwiej wybrać coś z jarającego go obszaru. "Short" to właśnie raczej patologie niż jak inwestować. Pozycja obowiązkowa, ale czy dla każdego na start? (Chociaż ja np. wolę patologie niż poradniki psychologii osobistej czy jak analizować wykresy).
Chciałem Cię przede wszystkim przestrzec byś nie kupiła jakiegoś gówna
@skejna: Sama nie cierpię takiego "motywacyjnego" podejścia, bo to w większy głupoty w stylu "uwierz w siebie" albo pogadaj ze swoim polipem żeby zniknął. Co do samego startu - to nie do końca początek jego przygody z tym tematem i zapewne już wiele wiedzy posiada, to ja jestem zielona. W zeszłym roku podał konkretny tytuł, "Podstawy współczesnej bankowości", i mogę się założyć, że zdążył kilka innych ogarnąć w międzyczasie.

A tak
@sage_Slav: Ja sama myślałam zarówno o klasykach, jak i o książkach, które dają szerszy pogląd. No bo z jednej strony fajnie przeczytać jakąś "biblię" inwestorów, a z drugiej nie wszystko jest podręcznikowe i inny punkt widzenia też jest ważny.

Ehh, dużo prościej było kupować zabawki dzieciom, czemu one tak szybko rosną ( ͡° ʖ̯ ͡°)