Wpis z mikrobloga

@Oppaimancer @StarySkuter Jest SDZ 3,12 gdzie mowa o jakimś leworęcznym który zasztyletowuje jakiegoś króla, ale ten leworęczny to chyba mimo to bohater pozytywny.
Jest SDZ 20,16 gdzie jest 700 wyborowych wojowników używających lewej ręki, chyba nie sprzyjają "dobrym", ale nie jest powiedziane że jacyś źli są czy coś.
Jest 1 Krn 12, oburęczni wojownicy, chyba pozytywnie przedstawieni. Więcej nie znalazłem na szybko o leworęcznych
@Behemoth-: To że jesteś oburęczny z neurologicznego punktu widzenia wcale nie jest dobre. Niejednorodna lateralizacja, doprowadza do "spięć" w mózgu i zmusza do kompensacji niektórych odruchów czy zachowań.
@Racjonalnie: takie rzeczy wychodziły ze szkół pewnie razem z przekonaniami nauczycieli dawnej daty, a na takową trafiłem
@innigri: jakiego typu zachowania mogę tym wytłumaczyć mojej żonie? zostawianie naczyń w zlewie się łapie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Behemoth-: Zdecydowanie. Jak coś teraz będzie nie tak, to powiedz, że to przez nieustaloną lateralizację i że jak Ci nie wierzy, to niech poczyta o tym w necie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fadeimageone: Ale z tego co mi się wydaje to na przykład w przypadku wojowników bardziej pożądano leworęcznych ponieważ, przykładowo na schodach które tworzyły spirale mogli oni ciąć mieczem, bo mieli go w lewej ręce (bardziej skutecznie), gdzieś to kiedyś słyszałem, ale nie wiem na ile to prawda, więc jak coś to niech mnie ktoś poprawi.